ALACAKLILAR KAPIDA YÖNETİM ZORDA

Samsunspor Genel Sekreteri Ali İhsan Aka, Haberaks Tv de her salı ekranlara gelen Sporaksiyon programına konuk oldu

ALACAKLILAR KAPIDA YÖNETİM ZORDA

SPORAKSİYON DA AÇIKLADI 
Samsunspor Genel Sekreteri Ali İhsan Aka, Haberaks Tv de her salı ekranlara gelen Sporaksiyon programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Haber Gazetesi Spor Servisi Müdürü Muhammet Çavuşoğlu nun sunduğu köşe yazarımız Avni Demir in yorumcu olarak yer aldığı programda  Aka, yönetimin durumundan, kulübün sorunlarına ve eski futbolculara kadar bir çok konuda açıklamalar yaptı. Yönetim Kurulu olarak bu zamana kadar Samsun kamuoyuna hep doğru, kesin ve net bilgi vermeye çalıştıklarını vurgulayan Aka, son günlerde ortala atılan süpekülasyonların üzücü olduğunu dile getirdi. 

İSTİFA ETMEDİK 
Kulübün önündeki sorunların herkes tarafından bilindiğini belirten Ali İhsan Aka, Bu sorunların altından kalkılması noktasında çok ciddi problemler var. Sorunları aşabilir miyiz  göğüsleyebilir miyiz noktasında değerlendirmeler yapmamız son derece doğaldır. Yoruma açık bir tarafı yok. İstifa etmiş değiliz. Böye haberler nereden çıkıyor onu da anlamış değiliz. Kulüp  Başkanımız Erkut Tutu, yönetimdeki arkadaşlarını telefonla aramış ve hakınızı helal edin demiş.  

YÖNETİM GÖREVİNİN BAŞINDA
Başkan bunu diyecekse herhade telefonla arayıp yapmaz. Yanıltıcı haberler çıkıyor. Bu spekülasyonlar Samsunspor a ve hiç kimseye fayda sağlamaz. Bizim amacız bu travmadan en az hasarla çıkmak. Bu sorumlulukta hareket etmeye çalışıyoruz. Yönetim görevinin başındadır. Geleceğe dönük olarak çalışmalarını yapmaktadır. 4-5 gün sonra artılarıya eksileriyle her şeyi kamuoyuna açıklayacağız.  

AĞLAMADAN HALLEDERİZ 
Kısa vadeye dayanmış yabancı ve yerli futbolcu borçları var. Yabancılarla ilgili iki üç dosyayı daha önce kapattık. Ancak şimdi önümüzde FIFA dan kararı çıkmış ciddi rakamlar alacağı olan oyuncular var. Bunların başında da Bahia, geliyor. 1 milyon 250 bin Avro alacağı var. Diğerlerinide bunun üzerine koyduğunuzda bir o kadar daha yapıyor borç. Borçlarla ilgili FIFA dan tarafından ödeme kısa süre içerisinde ödeme emirleri gelecek.  

BİR SÜRÜ BORÇ VAR 
Transfer tahtasının kapatılması uygulamasının yeniden başlayacağı duyumunu aldığımız için yerlilerle de temasa geçtik. Serdar Özkan ve Kılıçarsalan ile görüştük. Onlarda çözmeye çalışıyoruz. Olduça büyük bir meblağ söz konusu. Bugüne kadar 10 milyon liranın üzerinde bir kaynağı yaratarak bir takım şeyleri hallettik. Geride bir sürü borç var.  


ÇÖZME ŞANSIMIZ YOK 
Birincisi kendi imkanlarımızla bu yükün altından kalkabilirmiyiz. İkincisi şehirden devlet büyüklerimizden bu kaynağın yaratılması konusunda katkı gelir mi gelmez mi?. Bunların Bahsettiğimiz rakamlar bir kaç sene içinde ödenecek rakamlar değil. Öyle olsa çözümü daha kolay. Ağlamadan bunun altını çiziyorum Samsun kamuoyunu rahatsız etmeden bunların halletmeye çalışırız.  

KAOS YAŞANMASIN 
Şuanda bunların vadesi çok kısaldı. İnanın bunları yönetim olarak halletme şansımız yok. Bu desteği verip vermeyeceklerini görmemiz lazım. Samsunspor u kaosun, belirsizliğin içerisine sokmak istemiyoruz. Sorumluluğumuzu da biliyoruz.  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

1 Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

Erdoğan'dan Samsun'da simit molası

2 Erdoğan'dan Samsun'da simit molası

Samsun'da sanayicilere uyarı

3 Samsun'da sanayicilere uyarı

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

4 Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Sel, su baskını, yıldırım...

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Sel, su baskını, yıldırım...

Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

6 Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

7 Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geldi

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geldi

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Samsun'da meydan doldu taştı

10 Samsun'da meydan doldu taştı