Siparişle ilaç hırsızlığı

Samsun un da aralarında bulunduğu 5 ildeki hastanelerin onkoloji servisleri ile eczanelerinden milyonlarca liralık kanser ilacı çalan şebekenin 2 elemanı polis tarafından yaklandı. Sipariş üzerine ilaç çalan çetenin yurt dışı bağlantıları da saptandı

Siparişle ilaç hırsızlığı

Samsun, Adana, Trabzon, Elazığ ve İzmir deki hastanelerin onkoloji servisleri ile eczanelerinden kanser ilacı çalıp, siparişle satışa sundukları belirlenen şebekenin 2 elemana polis tarafından gözaltına alındı. 5 ilde milyonlarca liralık kanser ilacı çalan şebekeyi ortaya çıkaran polis, yurt dışı bağlantılarına ulaşmaya çalışıyor.

KEŞİF YAPMIŞLAR 
Adana nın merkez Yüreğir İlçesi ndeki Özel Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi nin eczane ve ilaç deposuna geçen mayıs ayında giren hırsızlar, kanser tedavisinde kullanılan 2 farklı ilaçları çaldı. Hırsızlığın anlaşılması üzerine hastanedeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, hırsızlıktan kaydı bulunan Yusuf A. ile Mehmet Ali K nin bir gün önce onkoloji servisine girip, bir süre keşif yaptıktan sonra ayrıldıklarını belirledi. Görüntülerde yer alan şüphelilerin, servis görevlilerine de kanser ilaçlarının markasını söyleyip, Elinizde var mı? dediklerini öğrenen polis, 2 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

GÜNDÜZ SORUP, GECE ÇALMIŞLAR
Polis araştırmasını sürdürürken, kanser ilaçlarının çalındığı hastanenin yakınında bulunan bir eczaneden de hırsızlık ihbarı yapıldı. Hırsızlık Bürosu ekipleri, eczaneden de kanser ilaçlarının çalındığını saptadı. Çalınanların tamamının kanser tedavisinde kullanılan pahalı ilaçlar olduğunu söyleyen eczacı Abdulkerim E., Sabah 2 kişi geldi, kanser ilacı olup olmadığını sordu. Ben de elimizde olduğunu söyledim. Teşekkür edip ayrıldılar. Akşam da hırsızlık meydana geldi. Çalınanların tamamı da o iki kişinin sorduğu kanser ilaçları diye ifade verip şikayetçi oldu.

SİPARİŞ ÜZERİNE ÇALIYORLAR
İlaçların sipariş üzerine çalındığını da belirleyen polis, özel ve kamu hastanelerinde önlem aldı. Hırsızlık zanlısı Mehmet Ali K., bir hastanenin onkoloji servislerini ziyaret edip, görevlilerle sohbet ederek kanser ilacı sordu. Polisin takip ettiğinden habersiz olan şüpheli, depolarda ilacı olduğunu öğrenip ayrıldı. Aynı akşam hırsızlık yapmaya gelen Mehmet Ali K., ekiplerce yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli sorgusunda ilaçları farklı yerlere sattığını ileri sürüp, şebeke bağlantısı olmadığını söyledi. 

TRABZON, SAMSUN, ELAZIĞ VE İZMİR DE DE
Adana Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, aynı dönemde Trabzon, Samsun, Elazığ ve İzmir de de aynı marka kanser ilacının çalındığını tespit etti. Şebeke elemanlarından Onur D nin Elazığ daki hırsızlığı gerçekleştirdiği bilgisini alan polis, şüphelinin bu ilde yakalanmasını sağladı. 2 şüpheli ifadelerinin ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı. Poliste çok sayıda suç kaydı bulunan Yusuf A nın yakalanması için çalışma sürüyor.

Adana da gerçekleşen iki olayda toplam 500 bin TL değerinde, 5 ilde ise milyonlarca liralık kanser ilacı çalan şebekeyi ortaya çıkaran polis, yurt dışı bağlantılarına ulaşmaya çalışıyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

2 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

3 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

5 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

6 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

7 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

8 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti