Amasya Eğitim Fakültesi Bin 208 Mezun Verdi

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden 2014-2015 akademik yılında bin 208 öğrenci mezun oldu.

Amasya Eğitim Fakültesi Bin 208 Mezun Verdi

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, diğer yetkililer, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan programda mezun öğrenciler adına konuşan okul birincisi Emine Dalkılıç, ’’Hedeflerimizi iyi koyacağız. Rüzgar doğudan da batıdan da kuzeyden de güneyden de esebilir ancak geminin rotasını yelken ve yelkeni ayarlayanlar belirler. Yelkeni biz ayarlayacağız. Rüzgarın esiri olmayacağız. İşin iyisini değil, en iyisini yapacağız. Zira biz bunu yapmayı Amasya Üniversitesi’nde öğrendik. Bizlerin yetişmesinde olgunlaşmasında emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Murat Gökdere gençlerden hayatları boyunca sevgi, saygı ve sabrı özümsemelerini isterken, öğrencilerine seslenen Rektör Orbay da, “Aziz Türk milletinin, bizlerin ve ailelerinizin sizden tek bir beklentisi var. Bu vatana canı gönülden hizmet etmek. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

Salonu hınca hınç dolduran kalabalığın coşkusunu paylaşan Vali Çomaktekin ise, Sevgili gençler, anne ve babalarınızın bizlere emaneti olarak ülkemizin değişik köşelerinden geldiniz. Başta Rektörümüz olmak üzere bize bağlı tüm kurum ve kuruluşlarla sizin huzurunuz, güvenliğiniz, mutlu olmanız ve bu güzel tarih, medeniyet, kültür, irfan şehri Amasya’yı iyi teneffüs edebilmeniz için çalışmalar yürüttük. Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri takip eden bir üniversitemiz var. Sizler çok şanslısınız; üniversitemiz genç ve dinamik, değişimi ve gelişimi yakından takip ediyor. Kültürel, sosyal, sportif faaliyetleri en iyi şekilde yerine getirmek için uğraşan kadrolarımız var. Üniversiteler sadece meslek edindirmeye yönelik teşkilatlar değildir. Üniversiteler gençlerin toplumsal konulara karşı duyarlı olmasını da gerektirir. Sizler sadece kendinizi değil toplumu da düşünen bireyler olmalı ve her düşünceye açık olmalısınız. Sizler sayesinde ülkemiz geleceğe daha emin adımlarla yürüyecektir. Sizlerin yetişmesinde emeği geçen öğretim üyelerine ve ailelerinize teşekkür ediyorum, bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum. Hepinizi tebrik ediyorum şeklinde konuştu.

Fakülte birincisi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden Emine Dalkılıç, fakülte ikincisi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalından Tuğçe Güneş ve fakülte üçüncüsü Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalından Kadriye Sakallı’ya başarı belgeleri ile hediyelerinin verildiği program keplerin havaya atılmasına sona erdi.

AmasyaEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

2 Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

3 Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

İkisi de oynuyor

4 İkisi de oynuyor

Öztürk'ten prim hamlesi

5 Öztürk'ten prim hamlesi

Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

6 Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

İpekoğlu ilk peşinde

7 İpekoğlu ilk peşinde

Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

8 Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

9 Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

10 Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?