Devletin vefası

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun un ismi, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu nun talimatıyla çalıştığı hastane verildi.

Devletin vefası

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nin adı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu nun talimatıyla Dr. Kamil Furtun Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi olarak değiştirildi. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi de Dr. Kamil Furtun un adının, Atakum daki evinin bulunduğu sokağa verilmesini karara bağladı.

TAZİYE ZİYARETİ 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önceki gece Müsteşar Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan ve Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte, görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Op. Dr. Kamil Furtun un eşi Dr. Funda Furtun a taziye  ziyaretinde bulunuldu. 

BAKAN TALİMAT VERDİ 
Dr. Funda Furtun ile bir süre görüşen Bakan Müezzinoğlu, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nin ismini, Dr. Kamil Furtun Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi olarak  değiştirmek istediklerini söyledi. Dr. Funda Furtun ve ailesi bu karara olumlu bakınca, hastanenin ismi Bakan Mehmet  Müezzinoğlu nun talimatı ile değiştirildi. Hastanenin yeni isim tabelası da yine Bakan Müezzinoğlu nun talimatıyla dün takıldı.

ÇOK MUTLUYUZ 
Hastanenin isminin değiştirilmesinin kendilerini ve sağlık camiasını oldukça mutlu ettiğini söyleyen Sağlık İl  Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Çok sevdiğimiz, abimiz olarak nitelendirdiğimiz, Samsun halkının övgüyle bahsettiği Opr. Dr. Kamil Furtun u hunharca diye nitelendirebileceğimiz bir saldırı sonucu  kaybettik. Kendisini görev şehidi olarak kabul ediyoruz.  Sağlık Bakanlığımız tarafından bu yönde çalışmalara başlandı ve müdürlüğümüz de gerekli evrakları bakanlığımıza gönderdi. Sağlık Bakanımız ve beraberindeki heyet  de önceki gece sürpriz bir şekilde Furtun ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Sayın Bakanımız bu ziyaret sırasında hastanenin adının değiştirilmesi için Dr. Funda Furtun ve ailesinin rızasını istedi.  Aile ve özellikle eşi Dr. Funda hanım bunu  memnuniyetle karşılayıp, eşinin isminin hastaneye verilmesinin çok hoşuna gideceğini söyledi. Bakanımız, hastanenin isminin Dr. Kamil Furtun Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi olarak değiştirilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine biz de hemen isimi değiştirdik. Kamil abimizin isminin hastaneye verilmesinden dolayı çok mutluyuz. Çünkü o hastanede Kamil Furtun abimizin çok emeği vardır. Bu ismin verilmesinden dolayı bakanlığımıza ve ailesine teşekkür ediyoruz dedi. 

SOKAĞA DA ADI VERİLDİ 
Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi de  Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevi başında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun’un isminin evinin bulunduğu Atakum İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 4. Sokak’a verilmesi konusu görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın talimatıyla hazırlanan teklif, mecliste oybirliğiyle kabul edildi. Meclisten geçen kararla 4. Sokak’ın adı “Opr. Dr.Kamil Furtun Sokağı” olarak değiştirildi.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

1 Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

Niğdede av silahları satan kişi vuruldu 1 yaralı

2 Niğde'de av silahları satan kişi vuruldu; 1 yaralı

Kuran kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı 15 yaralı

3 Kur'an kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı: 15 yaralı

Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

4 Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

5 Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

Altın Elbiseli Adamın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

6 'Altın Elbiseli Adam'ın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

Kütahyada bariyer otomobili biçti 3 ölü, 1 yaralı

7 Kütahya'da bariyer otomobili biçti: 3 ölü, 1 yaralı

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

8 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Diyarbakırda emniyete el bombalı silahlı saldırı

9 Diyarbakır'da emniyete el bombalı silahlı saldırı

Alaplıda Silahlı saldırı1 kişi ağır yaralı

10 Alaplı'da Silahlı saldırı:1 kişi ağır yaralı