İş var ama beğenen yok

SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, kadının ekonominin olmazsa olmaz parçası olduğunu belirterek, Bu şehirde bir iş beğenmeme durumu var. İş var, ancak süreklilik sağlanamıyor dedi

İş var ama beğenen yok

Samsun İş Kadınları Derneği nin (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, kadınların ekonomide olmazsa olmaz etkenlerden bir olduğunu ifade etti. SAMİKAD ın kadın girişimciliği geliştirebilmek adına kurulduğu günden bugüne kadar birçok projeye imza attığını belirten Uğurlu, Teknik liselerde, üniversitede öğrenim gören öğrencilerimiz için branşlarını pekiştirmek için gerçek staj yapmalarını sağlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz mezun olduklarında hayata 1-0 önde başlıyorlar. Bunun için Valilik, belediyelerimiz, TSO, OKA, KOSGEB, İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim ile birlikte uyumluşekilde çalışmalar gerçekleştiriyoruz diye konuştu.

KADIN İŞ HAYATINDA OLMALI
Kadının evde oturan değil, iş hayatının içinde sürekli olması gereken bir figür olduğunu belirten Münevver Uğurlu şunları söyledi: Dernek olarak kadının üretmesindeki sürekliliğin sağlanmasından yanayız. Amacımız kadınlarımıza, genç kızlarımıza sürdürülebilir girişimciliği aşılamak. Nüfusun yarısından fazlası kadın. Erkeklere tek başına ekonomiyi yüklemek adaletsizlik olur. Kadın üretmek, iş hayatında sürekli olmak mecburiyetindedir. Bunun yanında şehrimizde bir iş beğenmeme durumu da var. İş var, ancak süreklilik sağlanamıyor. Öncelikle bunu ortadan kaldırmak için çaba harcamalıyız.  

Barış BUDANOĞLU  EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

2 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı