SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), dokunulmazlıkları kalkan eski bakanlar Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar hakkında soruşturma başlatılması için suç duyurusunda bulundu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi bir grup, Çağlayan da bulunan İstanbul Adalet Sarayı nın karşısındaki meydanda bir araya gelerek, Bu daha başlangıç mücadeleye devam sloganları atarak, parti bayrakları açtı. Grup adına basın açıklaması yapan HKP İstanbul İl Başkanı Avukat Pınar Akbina, bazı kamu kurumlarına ve savcılığa yapılan Rüşvet , Görevi kötüye kullanma ve İhaleye fesat karıştırma ihbarı üzerine 13 Eylül 2012, 21 Eylül 2012 ve 14 Şubat 2013 tarihlerinde yolsuzluk soruşturmaları başlatıldığını söyledi.

BAKANLARIN YÜCE DİVANA GİTMEMELERİ YÖNÜNDE KARAR ÇIKTI
17 Aralık 2013 tarihinde dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler in oğlu Barış Güler ve Rıza Sarraf ın da aralarında bulunduğu 71 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilen Avukat Akbina, Şüpheliler arasına bulunan dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında kovuşturma yapılabilmesi için hazırlanan fezlekeler TBMM ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı na sunuldu. 17 Aralık sürecinden sonra istifa eden ya da görevden alınan bakanları araştırmak üzere 5 Mayıs 2014 te TBMM de 15 kişilik bir komisyon kuruldu. Komisyon 5 Ocak 2015 e kadar çalıştı. Gelinen noktada mecliste yapılan oylama sonucu AKP lilerin oylarıyla bakanların Yüce Divan a gitmemeleri yönünde karar çıktı. Hırsızlıklar, yolsuzluklar bu kadar açıkken tüm bu soruşturmalar hakkında ne yazık ki takipsizlik kararları verildi dedi. Halkın Kurtuluş Partisi olarak takipsizlik kararlarına itiraz ettiklerini ancak itirazlarının reddedildiğini söyleyen Avukat Akbina, Anayasa Mahkemesi ne yaptıkları itirazın da reddedilmesi üzerine seçimden bir iki gün önce de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ne(AİHM) de başvurduklarını belirtti. 

BU DAVALARIN PEŞİNDEYİZ
Avukat Akbina 25. Dönem Milletvekilliğiyle birlikte adı geçen dört şüpheli hakkında cezai soruşturma yapılmasında hiçbir engel kalmamıştır. İşte bizler bu nedenle cezai dokunulmazlıkları kalkan 4 şüpheli hakkında Cumhuriyet Savcılığı derhal soruşturma yürütülmeli diyerek suç duyurusunda bulunuyoruz. Bizler bu davaların peşindeyiz diyerek sözlerini tamamladı. Grup basın açıklamasının ardından hazırladıkları suç duyurusunu savcılığa sundu.

DİLEKÇE
Savcılığa sunulan 3 sayfalık dilekçenin sonuç bölümünde Cezai dokunulmazlıkları kalkan Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar hakkında Cumhuriyet Savcılığı derhal soruşturma yürütmeli ve haklarına tüm delil, bilgi ve belgeler de toplanarak ivedilikle iddianame hazırlanmalıdır denildi. Dilekçede 4 eski bakanın Suç işlemek için örgüt kurmak , Zimmet , İrtikap ve Görevi kötüye kullanma suçlarından yargılanmaları istendi.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları düşüşe geçti! İşte il il güncel fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları düşüşe geçti! İşte il il güncel fındık fiyatları

Samsunspor Gökhan'la son kez masaya oturacak

2 Samsunspor Gökhan'la son kez masaya oturacak

Ahırda ölü bulundu! Eşi gözaltına alındı

3 Ahırda ölü bulundu! Eşi gözaltına alındı

Samsunspor'un yeni otobüsü görücüye çıktı

4 Samsunspor'un yeni otobüsü görücüye çıktı

Samsun'da arazi kavgası! Kafasına demirle vuruldu

5 Samsun'da arazi kavgası! Kafasına demirle vuruldu

Samsun'da eşi ve kızını öldürmüştü... Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

6 Samsun'da eşi ve kızını öldürmüştü... Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Samsunspor'un evi sezona hazır

7 Samsunspor'un evi sezona hazır

Defalarca bıçaklayıp, darp edip kaçtılar

8 Defalarca bıçaklayıp, darp edip kaçtılar

Komşudan Samsun'a yardım geldi

9 Komşudan Samsun'a yardım geldi

Fuhuş baskınında evde bulunan 14 yaşındaki kız intihar etti

10 Fuhuş baskınında evde bulunan 14 yaşındaki kız intihar etti