Alaçam-Yakakent Kırsal Kalkınma Toplantısı

Samsun’un Alaçam ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımı ile Alaçam-Yakakent Kırsal Kalkınma toplantısı yapıldı.

Alaçam-Yakakent Kırsal Kalkınma Toplantısı

Alaçam Geyikkoşan Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanı sıra Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Yakakent Kaymakamı Yusuf Gemci, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, Yakakent ve Alaçam İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve birlik temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada, Büyükşehir görev alanına kırsal kalkınma faaliyetleri girdikten sonra merkezi hükümetimizin ve Tarım İl Müdürlüğümüz ve ilçe müdürlüklerimizle beraber el ele vererek özel idaresinden bize geçmiş olan bu hizmeti bıraktıkları noktadan daha iyi bir noktaya getirmek için bir gayret içerisindeyiz. Bu gayreti somutlaştırmamız lazım. Bu gayretimizin tarifini yapmamız lazım, bunun adını koymamız lazım. Birçok şeyi konuşadurmaktansa bugün burada bitirelim, içinden belli ana başlıkları seçelim, onları da önümüzdeki 3 sene içerisinde eylem planı dönüştürelim” dedi.

“KIRSAL KALKINMA ÇOK ÖNEMLİ”

Kırsal kalkınma konusunu çok önemsediğini ifade eden Yılmaz, “Köy ekonomisinin bozulması ve rençperliğin azalması belli bir oranda köyden göçün sebebi. Biraz da başka faktörler var. Başka sosyolojik faktörler var ama biz şu kırsal kalkınmayla ilgili köylerimize yapılması gereken köy rençperliğine verebileceğimiz katkıyı verdikten sonra sosyolojik nedenlerle olabilecek göçün durdurulması işi bizim dışımıza çıkıyor. O konu merkezi hükümetimizin alması gereken tedbirler. Şu aşamada küçük dokunuşlarla çok büyük planlamalar ve kaynaklar gerektirmeksizin yanında olduğunu hissettirmekle, ayırabileceğimiz mütevazi bütçelerle Yakakentimiz ve Alaçamımızın kırsal tarım üretimine, hayvancılığına balıkçılığına verebileceğimiz katkılarımızın olabileceğini düşünüyorum. Bir daha konuşmayacağız, bir daha arazide yaptıklarımızla konuşacağız” diye konuştu.

“BU ÜLKE KONUŞARAK ÇOK ŞEY KAYBETTİ”

“Bu ülke konuşarak çok şey kaybetti” ifadesini kullanan Yılmaz, şunları söyledi: “Elini kulağının üzerine koyuyor adam, hayatında düşmemiş, dizi kanamamış, tütünün T’sini bilmiyor, fındığın F’sini bilmiyor, şeker pancarının Ş’sini bilmiyor oturuyor her konuda uzman gibi konuşuyor. Bu konuşmaların bir şeyi yok, bunların ülkeye hiç bir faydası olmuyor. Bu ülkeye o konuşulanların içerisindeki çıkan ana fikri gidip de araziye tatbik eden, bununla ilgili uygulamayı yaparak yorulan, eli nasırlaşan, düşüp dizi kanayan, üzülen yorulan vazgeçmeyen, bir daha deneyen bir daha deneyen yürekli insanların yaptığı işlerin bir faydası var.”EN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

3 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

5 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

7 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

8 Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

10 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler