TÜRKİYE YENİ BİR SÜRECE SAVRULUYOR

Sonuçlanan seçimlerden sonra Türkiye’nin yeni bir sürece doğru savrulduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu süreç şu an görüldüğü kadarı ile bir koalisyonlar süreci” dedi.

 TÜRKİYE YENİ BİR SÜRECE SAVRULUYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, SASKİ ve Büyükşehir Belediyesi personeli ile kahvaltıda bir araya geldi. SASKİ Genel Müdürlüğü’nün tüm birimleri ile taşındığı eski İl Özel İdaresi şimdi ki SASKİ Hizmet binalarının bulunduğu kampüste verilen kahvaltıya, Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Coşkun Öncel, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, birim amirleri ve personeller katıldı.
Kahvaltıda konuşan Başkan Yılmaz, 7 Haziran’da yapılan milletvekilliği genel seçimlerine değinerek, “Sonuçlanan seçimlerden sonra Türkiye yeni bir sürece doğru savruldu. Bu süreç şu an görüldüğü kadarı ile bir koalisyonlar süreci. Tek parti iktidarının verdiği o rahatlık, bürokraside ki yönetsel anlamdaki tüm mekanizmaları ile ülke yönetimindeki saat gibi işleyen düzen maalesef belirli ölçülerde aksayacak. Koalisyonlar dönemindeki bizim hiç de hatırlamak istemediğimiz krizleri ve bu krizlerin oluşturduğu problemleri inşallah yine yaşamayız. O dönemler gelir diye de korkuyorum. Bir koalisyon kurulsa bile erken seçim eninde sonunda tüm koalisyonların gebe olduğu, yani koalisyonların doğasında olan bir şeydir. Bizler de yerel yönetimler olarak bu varsayımı göz önünde bulundurarak geleceğe dönük yapacağımız planlamaları ve projeksiyonları bu gerçekler üzerinden düşünmeli ve yapmalıyız” diye konuştu.

“ASIL PATRON HALK”
Başkan Yılmaz asıl patronun halk olduğunu ifade ederek, “Ben her zaman söylüyorum; bizim patronumuz halkımızdır. Benim de sizlerin de maaşını veren vergileriyle sokaktaki halkımızdır. Onların ihtiyaçlarını gidermek üzere görevlendirilmiş insanlarız. Dolayısı ile bizim ‘üzerimizde şu yük var bu yük var’ deme gibi bir lüksümüz ya da kaprisimiz olamaz. O bakımdan bu tür hassasiyetleri önümüzdeki dönemde de artan ölçüde taşımak zorundayız. Onun için insanımızı onore eden, insanımıza sempatik gelen ve insanımızın hayatını kolaylaştıran hizmet anlayışımız devam edecek. Ancak bu hizmeti yaparken de yaptığımız işin hem hukuki hem de insani boyutu açısından izah edilebilir, anlatılabilir olmasına da azami dikkat etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“KAÇAK YAPILAŞMAYLA MÜCADELEMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”
Özellikle seçim öncesinde kaçak yapılaşmaya yönelik faaliyetlerin arttığını gözlemlediklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Kaçak yapılaşma maalesef Türk halkının alıştırıldığı, maalesef biraz azalmış da olsa bu dönemde de karşımıza çıkan bir olgu oldu. Biz bu konu ile ilgili ilçe belediyelerini sürekli uyarıyoruz ve yakından takip ediyoruz. Bütün dikkatlerimizi bu konu üzerinde topluyoruz. Bu konuda yapanın yaptığının yanına kalması durumunda hem hukuka karşı olan saygımızı yitiriyoruz hem devlete olan saygıyı yitiriyoruz hem de namuslu vatandaşlarımızı cezalandırmış oluyoruz. Özellikle imar uygulamaları konusunda Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak çok titiz, dikkatli ve duyarlıyız. Asla bu konuda yanlış bir uygulamaya girmedik ve girmeyeceğiz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

1 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

2 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

3 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

4 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Yeter ki Samsun'da olsun!..

5 Yeter ki Samsun'da olsun!..

Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

6 Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

Lösemi hastaları için umut oldular

7 Lösemi hastaları için umut oldular

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

8 TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

Nevşehir 1. Amatör Lig'de 9. hafta maçları hafta sonunda oynanacak

9 Nevşehir 1. Amatör Lig'de 9. hafta maçları hafta sonunda oynanacak

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KTÜ Rektörlüğü arasında işbirliği

10 Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KTÜ Rektörlüğü arasında işbirliği