Elvinder den teşekkür

Samsun Elveren İnsanlar Derneği (ELVİNDER), 2013 ile 2015 yılları arasında düzenlenen projelerde eğitimci olarak katılan kişilere teşekkür belgesi verdi

Elvinder den teşekkür

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsunum-1 Gemisi nde, Samsun Elveren İnsanlar Derneği (ELVİNDER) tarafından 2013 ile 2015 yılları arasında düzenlenen projelerde eğitimci olarak katılan 51 kişiye teşekkür belgesi töreni düzenlendi. Törende konuşan ELVİNDER Başkanı Yeşim Gürsoy, 2013-2015 yıllara arasında gerçekleştirilen bir çok projemizde, bizlere değer ve katkı sağlayan, öğretim üyelerimize, basın mensuplarımıza teşekkür etmek için böyle bir organizasyon yaptık. 2015 yılının ekim ayında derneğimizi vakfa dönüştürerek çalışmalara devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmaların hepsinde amacımız, toplumun her kesimine, her alanda, her türlü soruna cevap verebilmekti dedi.

MEYVELERİNİ ALDIK
Denetimli Serbestlik İl Müdürü Canan Soğukpınar ise, Uyuşturucu ile neler yapabiliriz, ne gibi farkındalık yapabiliriz diye düşündük. Bunun meyvelerini de 2 yıl içinde almaya başladık. Başsavcılığımız ve Adalet Komisyon Başkanılığımız bizlere çok destek verdiler. 2012 yılında sentetik uyuşturucu kullandığından dolayı dosyasını kapattığımız hükümlünün bir sağlık çalışanımızın vefatına neden olduğu için çok üzgünüm. Bunun sağlık camiasının başı sağolsun. Eğitimlerle çok şeyin düzeleceğine inanıyorum diye konuştu.  

ANAHTARI ELVİNDER DEN ALDIK
Samsun E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Günay Başer ise şunları söyledi: Ceza infaz kurumlarımız diğer kurumlardan farklı bir yapıya sahiptir. Toplumun içinde bulunan, suç işlemiz, suça itilmiş bireylerle doludur. Bu kişileri, yeniden topluma kazandırmamız gerekiyor. Bunun içinde kapıları kapatmamız, kapıları açmamız gerekiyordu. Kapıların kilidini de ELVİNDER den aldık. Kurumumzda 750 tutuklu ve hükümlülümüz bulunmaktadır. Bu zamana kadar 7 proje ve eğitim çalışması yaptık. Bin 500 kişiye ulaştık. Ayrıca 250 personelimize beden dili eğitimi verildi. Tabi bunlar bizleri mutlu etti. İnşallah geçici kalan hükümlü ve tutuklularımız, topluma geri döndüklerinde, eğitimli, toplmuma yararlı, bireyler olarak karşımıza çıkarlar.
Konuşmaların ardından teşekkür belgelerini Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emrullah İskenderoğlu ve  Hakim Sabri Semiz verdi. 

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan üç transfer

1 Samsunspor'dan üç transfer

Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

2 Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

Samsunspor'da bu ikili tamam

3 Samsunspor'da bu ikili tamam

Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

4 Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

5 Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

6 Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

Samsun'un o ilçesine yeni hastane

7 Samsun'un o ilçesine yeni hastane

Samsun'da şiddetli sağanak! Yollar göle döndü

8 Samsun'da şiddetli sağanak! Yollar göle döndü

Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

9 Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

Samsun'da iş yerine uyuşturucu baskını

10 Samsun'da iş yerine uyuşturucu baskını