Kardeş şehir oldu

Canik Belediyesi ile Lefkoşe nin Değirmenlik Belediyesi, başkanlar Osman Genç ve Osman Işısal ın imzaladığı protokolle kardeş şehir oldu

Kardeş şehir oldu

Canik ile Değirmenlik?Kıbrıs a giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yavru vatanda Kardeş Şehir protokolü imzaladı. Kıbrıs ta belediyecilik ile ilgili birikimlerini de paylaşan Genç, Şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda ilçemizi dünyaya açıyoruz dedi.

Canik Belediyesi ile Lefkoşe nin Değirmenlik Belediyesi Kardeş Şehir oldu, protokolü iki belediye başkanı Kıbrıs ta imzaladı. Yardımcı ve bazı müdürleriyle Kıbrıs a giden Başkan Genç, Lefkoşe de Değirmenlik Belediyesi ni ziyaret etti. Burada Belediye Başkanı Osman Işısal ile birlikte Kardeş Şehir Protokolü nü imzalayan Genç, amaçlarının şehirler ve vatandaşlar arasında karşılıklı ilişkiyi artırmak, belediyeler arasındaki bağı güçlendirmek olduğunu söyledi.

ŞEHRİ DÜNYAYLA BULUŞTURUYORUZ
Samimi bir ortamda gerçekleşen imza töreninde konuşan Başkan Genç, İnanıyorum ki bu protokolle iki belediye olarak iki şehrimiz için de faydalı işlere imza atacağız. Tarihi ve kültürel miras ile çevrenin korunması, çalışanların eğitimi, ekonomi, gençlik, spor ve sosyal hizmetler ile mahalli idarelerin görevine giren diğer alanlarda işbirliği yapmak ve bu çerçevede her türlü katkıyı sunmak kararlılığındayız. Kıbrıs ile gönül bağımız var. Dolayısıyla bu kardeşlik protokolü ile bu bağ daha da güçlenmiştir. 19. yüzyıl imparatorlukların, 20. yüzyıl ülkelerin, 21. yüzyıl ise şehirlerin yarıştığı yüzyıldır. Bu yüzyılda şehirlerimizi mutlaka dünyaya açmalıyız. Biz Canik Belediyesi olarak ilçemizi dünya şehirleriyle buluşturarak buna öncü oluyoruz dedi. 

21. YÜZYILDA BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI DEĞİŞTİ
Ziyaret sonunda Başkan Osman Genç, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal a seramikten Osmanlı kaftanı hediye ederken, Işısal Genç ve beraberindekilere ziyaretin anasına tablo hediye etti. Başkan Genç ve beraberindekiler daha sonra Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli yi ziyaret etti. Başkan Osman Genç ve beraberindekiler daha sonra Değirmenlik Belediyesi tarafından Yenice Köyü nde yapılan Düğün Salonu ve Sosyal Tesis in açılışına katıldı. Başkan Genç, Benli ve Işısal ile birlikte düğün salonunun açılışını gerçekleştirdi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

1 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

2 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

3 Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

4 Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

Otel odasında şüpheli ölüm

5 Otel odasında şüpheli ölüm

Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

6 Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı

7 Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı