Türkiye Optimist Şampiyonası Sinop’ta Başladı

Türkiye Optimist Şampiyonası Sinop’ta başladı.

Türkiye Optimist Şampiyonası Sinop’ta Başladı

16-21 Haziran tarihleri arasında Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Türkiye Optimist Şampiyonası start aldı. Yaklaşık 200 sporcunun mücadele edeceği yarışmanın startını Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül verdi. Hava şartlarının yelken sporu için uygun olması ise şampiyonaya ayrı bir keyif kazandırdı.

Start noktasında konu ile ilgili açıklama yapan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, “Sinop olarak son günlerde çok özel ve çok güzel etkinliklere arkadaşlarla birlikte imza atıyoruz. Burada Sinop dışından gelen başkanlar ve değerli dostlar var. Onlar da bu organizasyona çok büyük katkı sağlıyorlar. İnsanın bugün şunları gördükten sonra genç olup da bu organizasyonun içinde yer alası geliyor” dedi.

Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Cenker Sercer ise yaptığı açıklamada her şeyin çok güzel olacağını ifade ederek, “İnşallah sporcu kardeşlerimi için en iyisi olur, rüzgarımız çok müsait olur. Güzel bir yarış olacağını ümit ediyorum. Bu organizasyona katkısı olan Başta Sinop Valiliği’ne, Sinop Belediye Başkanlığı’na, tüm kamu kurumlarına ve esnafımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan yarışma hakemi olan ve yaklaşık olarak yarım asırdır yelken sporu ile ilgilenen İstanbul Yelken Spor Kulübü Başkanı Yalçın Gürkan, yelken sporunun önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Dünyada yelken sporunun diğer sporlardan çok önemli bir farkı var. Çok küçük yaştaki çocuklar denizin üzerinde tek başlarına karar vermesini öğreniyorlar. İnisiyatif kullanmayı öğreniyorlar. Okula başlamadan önce yelken sporunda geometriyi öğreniyorlar. Bugünün dünyasında çocuklar apartman çocuğu olarak büyüyor. İnsanların çocukları doğaya göndermeleri lazım. Büyük kentlerde doğayı bulmak çok zor. Doğayı eğer deniz kenarında yaşıyorsanız bulabileceğiniz en kolay yer denizdir. Türkiye’miz çok şükür üç tarafı denizlerle çevrili. Onun için kolayca doğaya dönüş yelkenle mümkün olur.”

Şampiyonayı izleyenler ise her şeyin çok güzel olduğunu dile getirdiler.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

2 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Sakata geldik

3 Sakata geldik

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

4 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

5 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Lime lime doğrandık

7 Lime lime doğrandık

Para değil, onur işi...

8 Para değil, onur işi...

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

9 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

Siyasetin seviyesi düştü

10 Siyasetin seviyesi düştü