Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SORULARA KIZAN VALİ ...

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, dün akşam saatlerinde YPG ve ÖSO güçlerinin kontrolüne geçen Telebyad Sınır Kapısı nın karşısındaki Akçakale Sınır Kapısı nda inceleme yaptı.

SORULARA KIZAN VALİ ...

İlçe Kaymakamı Eyüp Fırat ve beraberindekilerden sınırda yaşanan son duruma ilişkin bilgiler alan Vali Küçük, ilçeden ayrılırken gazetecilere açıklama yaptı. YPG nin Telebyad a doğru ilerlemeye başlamasının ardından bugüne kadar 23 bin 135 kişinin Türkiye ye geçişine izin verdiklerini belirten Vali Küçük, Bugün de sınıra gelen 124 kişiyi ülkemize aldık. Yani 23 bin 260 civarında Arap ve Türkmen kardeşimizi ülkemize kabul ettik. Hepsi sağ salim. Girişte ilk olarak sağlık kontrolleri yapılıyor ve aşılanıyor. Akrabası olanlar evlere olmayanlar ise kamplara gönderiliyor. Akçakale de şu an için evsiz barksız kimse bulunmuyor. Yaşamını tehlikede hisseden herkesin güven içerisinde gelebildiği yer burası. Suriyeliler burada oldukça can ve namusları bize emanettir dedi.

Vali Küçük, dün akşam sınırda yaşanan hareketlilik sırasında 2 IŞİD mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu ve bu kişilere ilişkin soruşturmanın sürdüğünü ifade etti. Vali Küçük, insanların Suriye den IŞİD den değil PYD ve savaş uçaklarının bombardımanından kaçtığını da dile getirdi.

3 GAZETECİ GÖZALTINA ALINDI

Bu arada Vali Küçük e; Sınırı geçen Suriyeliler dediğiniz gibi PYD den kaçtığını söylemiyor diyen bazı gazeteciler polemiğe girdi. Bunun üzerine açıklamasını sonlandırarak sınır hattından ayrılan Vali Küçük e soru yönelten Cumhuriyet Gazetesi nden Pınar Övünç, Evrensel Gazetesi nden Hasan Akbaş ve Alman medyasına çalışan Deniz Yücel gözaltına alındı. Polis yetkilileri Emniyet Müdürlüğü ne götürülen 3 gazetecinin kimlik tespitlerinin yapılarak serbest bırakılacağını söyledi.

KARPUZ DAĞITIMINDA İZDİHAM

Öte yandan Akçakale Sınır Kapısı önündeki alanda yaşananları takip eden çoğunluğu çocuk onlarca Suriyeli için bir hayırsever kamyonetle getirdiği karpuzları dağıtmak istedi. Kamyonet kasasında dağıtımın başlaması ile buraya yönelen onlarca kişi karpuzlardan almak için birbiriyle yarıştı. Yoğun ilgi gösterilen ve onlarca kişinin izdihama yol açtığı dağıtım birkaç dakika içerisinde karpuzların tükenmesi ile son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

2 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

3 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

4 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

5 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

İlkadımda hayır  önde gidiyor

6 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

MHP İlkadıma Durmuş aday

7 MHP İlkadım'a Durmuş aday

Meral Akşener Samsuna geliyor

8 Meral Akşener Samsun'a geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

9 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

10 Samsunspor'da pazartesi sendromu