Müsaade etmeyiz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sayın Erdoğan’ın ve temsil ettiği makamın meşruiyetinin tartışmaya açılmasına hiçbir zaman müsaade etmeyiz dedi

Müsaade etmeyiz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı makamının meşruiyetinin tartışılmasına tepki göstererek, “Meşruiyetin kaynağının milletimiz olduğuna inanan AK Partimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve temsil ettiği makamın meşruiyetinin tartışmaya açılmasına hiçbir zaman müsaade etmeyecektir” diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç yaptığı açıklamada, halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve makamının bir meşruiyet tartışması içine çekilmeye çalışıldığına işaret etti. Böyle bir tartışmaya AK Parti’nin asla izin vermeyeceğini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç’ın açıklaması şöyle: Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başkanlık Divanı’nın arkasında Gazi Mustafa Kemal’in sözü olan ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ yazmaktadır. AK Parti olarak 13 yıl boyunca her zaman milli iradeyi üstün tuttuk ve hiçbir vesayeti kabul etmedik. Milli iradenin 2007 ve 2010 referandumları ile pekiştirilmesi aynı zamanda demokrasi alanında geldiğimiz en üst noktayı göstermektedir.

MİLLETLE BULUŞMASI MEŞRU HAKKIDIR
Bakan Çağatay Kılıç açıklamalarını şöyle sürdürdü: 2010 yılında yapılan referandumda halkımız kendi cumhurbaşkanını seçmeye ‘evet’ demiş ve 2014 yılında da yüzde 52’lik bir oyla kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçilmiş ilk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak devletin en üst makamında görmek istemiştir. 13 yıllık süreçte dört genel seçim, üç yerel seçim, iki referandum ve bir cumhurbaşkanlığı seçiminden başarıyla çıkan AK Parti iktidarlarımızda iki cumhurbaşkanı ve üç başbakan görev üstlenmiş, bu dönemlerde bütün vesayetler ortadan kaldırılmıştır. Dolayısıyla halk tarafından seçilen cumhurbaşkanımızın milletiyle buluşması ve milletin içinde olması en tabii ve meşru hakkıdır. Meşruiyetin kaynağının milletimiz olduğuna inanan AK Partimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve temsil ettiği makamın meşruiyetinin tartışmaya açılmasına hiçbir zaman müsaade etmeyecektir.”

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsun'da kar yolları kapadı!

2 Samsun'da kar yolları kapadı!

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

3 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsunspor'da stoper kalmadı

4 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

5 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

6 Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

AK Parti Samsun'da yenilik

7 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsunspor rakipleriyle sevindi

8 Samsunspor rakipleriyle sevindi

Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

9 Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede