Başkanlardan Mursi tepkisi

Eski Mısır Cumhurbaşkanı Mursi nin idam cezası verilmesine AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, CHP İl Başkanı Dinçer Soylu ve MHP İl Başkanı Ömer Süslü tepki gösterdi

Başkanlardan Mursi tepkisi

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, halkın oyuyla seçilmiş bir cumhurbaşkanının çeşitli oyunlarla ve darbeyle indirildiğini söyledi. Mursi nin üzerine aslı astarı olmayan cezalar yıkılarak tutuklandığını dile getiren Göksel, Şimdi idam ve müebbet cezası verdiler. Güya adaleti yerine getirdiler.  Şer güçleri sadece Mursi için değil, işine gelmeyen her ülke ve ülkelerin yönetimleri için bunu yapar.  Bir avuç Gazzeliye Mısır ın kapılarını açıp onlara rahat nefes aldırması rahatsız etti bazılarını. Bu rahatsızlığın sonucunda da Mursi yi insanlık adına yargıladıklarını iddia ederek bu cezaları verdiler. Aslında bunu yapanlar insanlık suçu işliyorlar diye konuştu 

İDAM İNSANLIK AYIBI
CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, fikirleri yüzünden insanların idam edilmemesi gerektiğini anlattı. Soylu, İnsanın insan eliyle öldürülmesi, insanlık suçu ve insanlık ayıbıdır.  Eski Cumhurbaşkanı Mursi suçludur veya suçsuzdur, bu konu farklıdır. Fakat kesinlikle bir suçun cezası idam olmamalıdır, idama karşı çıkmamak insanlık ayıbıdır. Fikri yüzünden, siyasi görüşü yüzünden bir insan asılabilir mi? Kesinlikle hayır. Bizim parti olarak genel politikamız zaten idamın her türlüsüne karşıyız. Dolayısıyla Mursi nin idam edilmesine de karşıyız, cezası varsa çeksin ama idam edilmesin değerlendirmesinde bulundu.

RABİA İŞARETİ YAPMAKLA OLMUYOR
MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü,  söz konusu kararın hukuksuz olduğunu dile getirerek, Bununla ilgili Türk devleti dışişleri nezdinde gerekli çabaları göstermeli en azından idam cezasının müebbete çevirme noktasında mücadele etmelidir dedi.
Sadece meydanlarda Rabia işareti yapmakla olmuyor, gereğini yapmak gerekiyor diyen Süslü, Ülkelerin dışişlerine karışma yetkisini kendisinde görüyorsa Sayın Cumhurbaşkanı ve onun atadığı Başbakan, bu noktada gereğini yapmalı. Gerekirse Sisi ile görüşüp en azından idamı engellemeleri gerekiyor. Bu, onların sorumluğunda olan konudur. Ben gereğini yapacaklarını umuyorum diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

1 Samsun'da silahlı saldırı zanlısı teslim oldu

Samsunspor'a yeni otobüs yolda

2 Samsunspor'a yeni otobüs yolda

Samsun'da veliler kapı isyanında

3 Samsun'da veliler kapı isyanında

Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'

4 Mustafa Aztopal: 'Rakım yordu'

22 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu

5 22 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu

Adana'da silahlı saldırıya uğrayan 2 kişi yaralandı

6 Adana'da silahlı saldırıya uğrayan 2 kişi yaralandı

Kendisine uyuşturucu sattırmayan mahalleliyi vurdu

7 Kendisine uyuşturucu sattırmayan mahalleliyi vurdu

Parke yüklü tır refüje çarptı

8 Parke yüklü tır refüje çarptı

Çorlu'da geri dönüşüm fabrikasında büyük yangın

9 Çorlu'da geri dönüşüm fabrikasında büyük yangın

Diyarbakır'da şofben patlaması korkuttu

10 Diyarbakır'da şofben patlaması korkuttu