12 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

Samsun da 12 yıl boyunca çocuk sahibi olmayan Yaşar ve Saime Altun çifti tüp bebek yöntemi ile doğan bebeklerinin mutluluğunu yaşıyor.

12 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

12 yıl boyunca birçok yere başvurup olumsuz sonuç alan Altun çifti çareyi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kadın Hastalıkları Tüp Bebek Servisi nde buldu. Yapılan tetkiklerden sonra hamile kalan anne Saime Altun, bir kız bebek dünyaya getirdi. Bebeklerinin ismini Şevval Altun koyan çift, uzun zaman sonra gelen ilk bebeklerinin mutluluğunu yaşıyor.

“BU DUYGUYU 12 YILA SIĞDIRAMAM”
Bu mutluluğun kelimelerle anlatılabilecek bir duygu olmadığını ifade eden ve 38 yaşında annelik duygusunu tadan Saime Altun, “Bu anlatılabilecek bir duygu değil. Ben bu duyguyu anlatmaya kalksam 12 yıla bunu sığdıramam. Çok mutluyum” dedi.

“HER ŞEY ALLAH’IN İZNİYLE OLUR”
Daha önce çocuklarının olması üzerine birçok yere başvurduklarını söyleyen 40 yaşındaki baba Yaşar Altun, “Bundan önce birkaç yere gittik. Ama oralarda bize çocuğumuzun olamayacağını söylediler. Bunun üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kadın Hastalıkları Tüp Bebek Merkezi’ne geldik. Burada Davut hocamla tanıştık. Bize gerekli tetkikleri yaptı. Belli bir aşamadan sonra tüp bebek yöntemiyle çocuğumuz oldu. Her şey Allah’ın izniyle olur. Allah ın izni, büyüklerin duasıyla ve Davut hocam buna vesile oldu. Allah ondan razı olsun. Şükür Mevla’ya kızımızı kucağımıza aldık. 12 yıl sonra gelen bu mutluluk kelimelerle anlatılmaz. Allah herkese bağışlasın. Burada başta Davut hocama, diğer hocalarımıza, hemşirelere ve bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Çocuğu olmayanlara da şunu söylemek istiyorum; hemen ümitsizliğe kapılmasınlar ve bütün yolları denesinler. Olmayacak diye bir şey yok yeter ki araştırsınlar” şeklinde konuştu.

“SAĞLIKLI BİR BEBEKLERİ OLDU”
Ailenin birçok hekime gidip çeşitli yöntemler denedikten sonra kendilerine geldiğini söyleyen OMÜ Tıp Fakültesi Kadın Doğum Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Davut Güven, “Aile bizim kliniğimize başvurdu. Biz aileye gerekli tetkikleri uyguladık. Gerekli değerlendirmeleri yaptık ve tüp bebek yönteminin bu aile için uygun olduğunu düşündük. Kararımızı da dikkatli bir çalışmayla uyguladık. Sonunda başarılı oldu. Aile gebelik elde etti. Bebeği de 38 haftaya kadar takip ettik. Hiçbir problem olmadı. Doğumunu da burada yaptı. Sağlıklı bir bebekleri oldu” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

2 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Artvin'de davul zurna ile kutlama

3 Artvin'de davul zurna ile kutlama

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

4 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

5 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

6 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

7 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

Çorum'da Erdoğan coşkusu

8 Çorum'da Erdoğan coşkusu

Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

9 Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı

10 AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı