DEMİREL İÇİN 3 GÜNLÜK YAS

Başbakan Ahmet Davutoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 9 uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel in evinin bulunduğu Güniz Sokak ta Demirel in vefatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

DEMİREL İÇİN 3 GÜNLÜK YAS

Demirel in, Türkiye nin siyasi tarihinde derin izler bıraktığını belirten Davutoğlu, 9 uncu Cumhurbaşkanı nın vefatı nedeniyle bugünden itibaren ulusal yas ilan edildiğini açıklayarak Buraya gelmeden önce verdiğimiz talimatla da devlet protokolü anlamında cumhurbaşkanlarımıza yapılan bütün protokolün detayları uygulanarak ulusal yas ilan edilecektir bugünden itibaren. Aile ile de istişare ettik. İnşallah cenaze namazı da mübarek Ramazan da çok güzel, manevi bir ortamın olduğu atmosferde cuma günü Kocatepe Camii nden cenaze namazı eda edilecektir dedi.

DERİN İZLER BIRAKARAK İSMİ, SİYASİ TARİHİMİZE YAZILMIŞTIR
Ankara nın Çankaya İlçesi nde bulunan ve Süleyman Demirel ile özdeşleşen Güniz Sokak ta, Demirel ailesine taziye ziyaretinde bulunan Başbakan Davutoğlu, Demirel için cuma günü düzenlenecek devlet töreni hakkında bilgiler vererek Türkiye de her zaman demokrasinin ve meşruiyetin yanında olmuştur. Siyasi tarihimizde ismi bu açıdan çok derin izler bırakarak siyasi tarihimize yazılmıştır. Hem Türkiye Cumhuriyeti hükümeti adına hem milletimiz adına bir kez daha taziyelerimi arz etmek üzere bir tarih niteliği taşıyan kendi evine ziyarette bulundum. Ailelerine de bu anlamda taziyelerimizi ilettim. Buraya gelmeden önce verdiğimiz talimatla da devlet protokolü anlamında cumhurbaşkanlarımıza yapılan bütün protokolün detayları uygulanarak ulusal yas ilan edilecektir bugünden itibaren. Aile ile de istişare ettik. İnşallah cenaze namazı da mübarek Ramazan da çok güzel, manevi bir ortamın olduğu atmosferde cuma günü Kocatepe Camii nden cenaze namazı eda edilecektir. Bu anlamda uluslararası katılım da göz önünde bulundurularak gerekli bütün hazırlıklar yapılmaktadır. Uluslararası katılım anlamında bazı mesajlar gelmekte olduğu için onunla ilgili de hazırlıklar yapıldı. Gerekli tedbirler alındı. Bir kez daha milletimize, ailelerine taziyelerimi arz ediyorum. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin. Bıraktığı güzel hatıralarda da siyasi tarihimizdeki yerini korumayı nasip etsin diye konuştu.

ISPARTA DA YAPILACAK DÜZENLEMELER İÇİN GEREKLİ TALİMATLAR VERİLDİ
Ankara da gerçekleştirilecek devlet töreninin ardından memleketi Isparta da yapılması planlanan tören için de gerekli talimatların verildiğini kaydeden Davutoğlu, Cenaze namazı Ankara da kılınacak. Diğer Isparta da yapılacak tören veya oradaki düzenlemelerle ilgili aile neye karar verirse bu konuda da o törenle ilgili Isparta da yapılacak düzenlemeler için de gerekli her türlü talimatlar verildi. Tedbirler alınacak. Orada da aile ne yönde karar verirse onun uygulaması yapılacak. Devlet töreniyle ilgili karar alınmıştır. Cuma namazında Kocatepe de devlet protokolüyle inşallah cenaze namazı cuma namazıyla birlikte kılınmış olacak ifadelerini kullandıEN ÇOK OKUNANLAR

Takım O'nu istedi

1 Takım O'nu istedi

Samsun'da silahlı saldırı!

2 Samsun'da silahlı saldırı!

Samsun'a yakışmıyor

3 Samsun'a yakışmıyor

Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

4 Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

5 Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

İpekoğlu'nun imha planı

6 İpekoğlu'nun imha planı

Yargıda devrim

7 Yargıda devrim...

Samsun'da 102 motorcuya 76 bin 940 TL ceza

8 Samsun'da 102 motorcuya 76 bin 940 TL ceza

Bafra'da 2 kişi tutuklandı

9 Bafra'da 2 kişi tutuklandı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:'Okuyucu da cezalandırılıyor'

10 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:'Okuyucu da cezalandırılıyor'