Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ATAKUM’DA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerin düzenleneceği Yalı Kafe’de özellikle çocuklara yönelik bir program hazırladıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ramazan’da ilçemizde çocuklar, çocukluklarını yaşayacak” dedi.

ATAKUM’DA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Atakum Belediyesi tarafından Ramazan ayına özel kapsamlı bir etkinlik takvimi oluşturuldu. Bu takvim kapsamında her akşam iftar vaktinde ve iftar sonrasında Yalı Kafe’de gerçekleştirilecek etkinlikler ile Ramazan’ın manevi duygusuna yakışır bir program hazırladıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, özellikle çocuklara yönelik etkinliklere ağırlık verdiklerini kaydetti.
Yalı Kafe’de gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde Ramazan Sokağı kurulacağını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Yarışmalar, dinletiler, sema gösterileri, tiyatrolar, çocuk programları eşliğinde unutulmaz Ramazan akşamları yaşayacağız. Etkinliklerimizi düzenleyeceğimiz Yalı Kafe’yi bu kapsamda tarihi motiflerle süsledik. Eski Ramazan aylarını özleyenler için nostalji niteliğinde olacak bu etkinliklere tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu. 

“ÇOCUKLAR ÇOCUKLUĞUNU YAŞAYACAK’
Ramazan etkinliklerinde özellikle çocuklara yönelik bir etkinlik programı hazırladıklarını kaydeden Başkan Taşçı, “Çocuklarımız Ramazan’ın heyecanını yaşasın, o manevi duyguyu hissetsin ve paylaşmanın önemine dikkat etsin diye etkinliklerimizde çocuklara yönelik etkinliklere ağırlık verdik. Tiyatro gösterileri, yarışmalar başta olmak üzere çocuklarımızın keyif alacağı programlar hazırladık. Bilgisayar oyunlarından başka oyun bilmeyen minik yavrularımız, yaşıtlarıyla birlikte nostaljik çocuk oyunları oynayacak. Yani çocuklar, çocukluğunu yaşayacak. Çocuklarımızın coşkuyla yaşayacağı, tekrarını bekleyecekleri ve özleyecekleri bir atmosfer oluşturmak için bütün imkanlarımızı seferber ettik” diye konuştu.
Yalı Kafe’de gerçekleşecek etkinliklerin yanı sıra mahallelerde iftar buluşmaları yapacaklarına dikkat çeken Başkan Taşçı, “Ramazan demek paylaşmak demektir. Aynı sofralarda buluşmak, lokmayı paylaşarak oruç açmak demektir. Bu düşünceden hareketle mahallelerimizde iftar sofraları kuracağız. Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde kurulacak sofralarımızda halkımızla bir araya geleceğiz. Atakum İlçesine yakışır bir Ramazan Ayını hep birlikte yaşayacağız” açıklamasında bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

4 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

5 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

6 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

7 Samsun'da cami eylemi!

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

Orada ne işi var

9 Orada ne işi var?..

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

10 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum