Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kaçak avı

Samsun Büyükşehir Belediyesi oluşturduğu üç ayrı denetim ekibiyle il genelinde kaçak yapı avı başlattı. Ekipler belirledikleri kaçak yapı sahipleri hakkında Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunuyor

Kaçak avı

?Samsun Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Yapı Denetim Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğu üç ayrı ekiple kaçak avı başlattı. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, 3194 sayılı İmar Kanunu nun gereklerini yerine getirmek, kaçak yapılaşmayı önlemek, imar kirliliğinin önüne geçmek ve kente görsel kimlik kazandırmak için etkin bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

3 EKİPLE 7 GÜN DENETİM
Çakır, Bu çalışmalar kapsamında belediyemizce etkin ve kararlı olarak kentimizde daha yaşanılabilir mekanlar oluşturmak için öncelikle ruhsatsız veye ruhsat ve eklerine aykırı yapılan inşaatlara karşı denetimler artırılmıştır. Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Yapı Denetim Şube Müdürlüğü tarafından 3 ayrı ekiple haftanın 7 günü doğu, batı ve güney istikametlerinde tespitlerimiz devam etmektedir dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır şunları söyledi: Tespit edilen ruhsatsız veye ruhsat ve eklerine aykırı yapılar gerekli yasal işlemlerin yapılması için ilgili ilçe belediye başkanlıklarına bilgilendirmeler elektronik ortam dahil aynı anda yapılamaktadır. Aynı zamanda ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapı yapanlar hakkında Türk Ceza Kanunu nun 184. maddesi gereği Cumhuriyet Başsavcılığı na suç duyurusu yapılmaktadır. Ayrıca ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı inşaatlarla ilgili kanunda öngörülen iş ve işlemleri süresince yapmayan veya geciktirienler ile kanunu hatalı uygulayan mahalli yönetici ve kamu görevlileri hakkında yasal işlem başlatılmaktadır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

3 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

6 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

7 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

8 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Elazığda Başhekime silahlı saldırı

9 Elazığ'da Başhekime silahlı saldırı

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

10 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı