Kaçak avı

Samsun Büyükşehir Belediyesi oluşturduğu üç ayrı denetim ekibiyle il genelinde kaçak yapı avı başlattı. Ekipler belirledikleri kaçak yapı sahipleri hakkında Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunuyor

Kaçak avı

?Samsun Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Yapı Denetim Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğu üç ayrı ekiple kaçak avı başlattı. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, 3194 sayılı İmar Kanunu nun gereklerini yerine getirmek, kaçak yapılaşmayı önlemek, imar kirliliğinin önüne geçmek ve kente görsel kimlik kazandırmak için etkin bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

3 EKİPLE 7 GÜN DENETİM
Çakır, Bu çalışmalar kapsamında belediyemizce etkin ve kararlı olarak kentimizde daha yaşanılabilir mekanlar oluşturmak için öncelikle ruhsatsız veye ruhsat ve eklerine aykırı yapılan inşaatlara karşı denetimler artırılmıştır. Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Yapı Denetim Şube Müdürlüğü tarafından 3 ayrı ekiple haftanın 7 günü doğu, batı ve güney istikametlerinde tespitlerimiz devam etmektedir dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır şunları söyledi: Tespit edilen ruhsatsız veye ruhsat ve eklerine aykırı yapılar gerekli yasal işlemlerin yapılması için ilgili ilçe belediye başkanlıklarına bilgilendirmeler elektronik ortam dahil aynı anda yapılamaktadır. Aynı zamanda ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapı yapanlar hakkında Türk Ceza Kanunu nun 184. maddesi gereği Cumhuriyet Başsavcılığı na suç duyurusu yapılmaktadır. Ayrıca ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı inşaatlarla ilgili kanunda öngörülen iş ve işlemleri süresince yapmayan veya geciktirienler ile kanunu hatalı uygulayan mahalli yönetici ve kamu görevlileri hakkında yasal işlem başlatılmaktadır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Zeki Müren Konserinde izdiham

1 Zeki Müren Konserinde izdiham

Türkiye 13 Halk Oyunları Şenliğinin şampiyonu Malatya

2 Türkiye 13. Halk Oyunları Şenliğinin şampiyonu Malatya

Adana'da apartmanda çıkan yangın korkuttu

3 Adana'da apartmanda çıkan yangın korkuttu

Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

4 Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü