EZBER BOZAN KARGA

Samsunlu esnaf Şemsettin Aktaş, dükkanında beslediği karga ile dikkat çekiyor.

EZBER BOZAN KARGA

Yabancılar Pazarı Çarşısı’nda tütüncü dükkanı işleten esnaf 57 yaşındaki Şemsettin Aktaş, yıllardır dükkanında karga besliyor. Aktaş, 12 yıl beslediği ’Çirkin’ isimli kargasının kanatlarının kırılması sebebiyle daha iyi yaşaması için bir arkadaşına verdi. Fakat dükkanında kargasız duramayan Aktaş, yuvasından düşen bir karga yavrusunu daha dükkanına getirerek tekrar bir karga sahibi oldu. Aktaş, 1 aydan beri baktığı yeni kargasıyla dükkanında keyifli vakit geçirmeye devam ediyor. Kargasını yemini ve suyunu kendi elleriyle veriyor.

“Besle kargayı oysun gözünü” sözüne inanmadığını belirten hayvan sever esnaf Şemsettin Aktaş, “Kargaları çok sevdiğim için besliyorum. Aslında bütün hayvanlara karşı bir sevgim var ama kargaları ayrı bir seviyorum. Bendeki bu karga sevgisi 15 sene öncesine dayanıyor. Bundan 15 sene önce bir kargam vardı. Eve gidiyordum benimle beraber eve geliyordu. İşe gidiyordum benimle beraber işe gidiyordu. Arabayla yolculuk ettiğimde beni takip ediyordu. Karga sevgisi işte bu. Dışarı gönderseniz bile akşam evini biliyor ve geri dönüyor. Diğer hayvanlar gibi değil. Kargayı etli kedi maması, tavuk maması, haşlanmış yumurta ve fındık fıstıkla gibi besinlerle besliyorum. Bu hayvanlar uçabilseler bile sabah gitse akşam yine geri dönerler. Bu hayvanlar sahibine çok sadık hayvanlar. Bu yüzden ben ‘Besle Kargayı Oysun Gözünü’ sözüne inanmıyorum” dedi.

Esnaf Aktaş, 1 ay önce sahip edindiği yeni kargasına da eski kargasının ismi olan ‘Çirkin’ adını verdiğini söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda düğün kana bulandı

1 Samsun'da düğün kana bulandı

Samsunsporda Camara şoku

2 Samsunspor'da Camara şoku

HEDEF 20 BİN KOMBİNE

3 HEDEF 20 BİN KOMBİNE

Süper Furkan

4 Süper Furkan

Fornezzi listede

5 Fornezzi listede

Zabıtadan çekirdek operasyonu

6 Zabıtadan çekirdek operasyonu

Brezilyalı oyuncu Samsunda

7 Brezilyalı oyuncu Samsun'da!

Haber bekleniyor

8 Haber bekleniyor

10 yılda 12 milyon ehliyete el konuldu

9 10 yılda 1.2 milyon ehliyete el konuldu

Samsunda uyuşturucu ticaretine 3 tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu ticaretine 3 tutuklama