EZBER BOZAN KARGA

Samsunlu esnaf Şemsettin Aktaş, dükkanında beslediği karga ile dikkat çekiyor.

EZBER BOZAN KARGA

Yabancılar Pazarı Çarşısı’nda tütüncü dükkanı işleten esnaf 57 yaşındaki Şemsettin Aktaş, yıllardır dükkanında karga besliyor. Aktaş, 12 yıl beslediği ’Çirkin’ isimli kargasının kanatlarının kırılması sebebiyle daha iyi yaşaması için bir arkadaşına verdi. Fakat dükkanında kargasız duramayan Aktaş, yuvasından düşen bir karga yavrusunu daha dükkanına getirerek tekrar bir karga sahibi oldu. Aktaş, 1 aydan beri baktığı yeni kargasıyla dükkanında keyifli vakit geçirmeye devam ediyor. Kargasını yemini ve suyunu kendi elleriyle veriyor.

“Besle kargayı oysun gözünü” sözüne inanmadığını belirten hayvan sever esnaf Şemsettin Aktaş, “Kargaları çok sevdiğim için besliyorum. Aslında bütün hayvanlara karşı bir sevgim var ama kargaları ayrı bir seviyorum. Bendeki bu karga sevgisi 15 sene öncesine dayanıyor. Bundan 15 sene önce bir kargam vardı. Eve gidiyordum benimle beraber eve geliyordu. İşe gidiyordum benimle beraber işe gidiyordu. Arabayla yolculuk ettiğimde beni takip ediyordu. Karga sevgisi işte bu. Dışarı gönderseniz bile akşam evini biliyor ve geri dönüyor. Diğer hayvanlar gibi değil. Kargayı etli kedi maması, tavuk maması, haşlanmış yumurta ve fındık fıstıkla gibi besinlerle besliyorum. Bu hayvanlar uçabilseler bile sabah gitse akşam yine geri dönerler. Bu hayvanlar sahibine çok sadık hayvanlar. Bu yüzden ben ‘Besle Kargayı Oysun Gözünü’ sözüne inanmıyorum” dedi.

Esnaf Aktaş, 1 ay önce sahip edindiği yeni kargasına da eski kargasının ismi olan ‘Çirkin’ adını verdiğini söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

1 Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

Samsunspor'da kabus sürüyor

2 Samsunspor'da kabus sürüyor

Samsun'da öfkeli sürücü öfkesini bakın neyden çıkardı!

3 Samsun'da öfkeli sürücü öfkesini bakın neyden çıkardı!

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Protestoyu hak etmedik'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Protestoyu hak etmedik'

Samsun'da fabrika gibi kasa ustası

5 Samsun'da fabrika gibi kasa ustası

Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

6 Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

Çare, Erdoğan'da

7 Çare, Erdoğan'da...

Samsun'da FETÖ'den 15 kişi adliyeye sevk edildi

8 Samsun'da FETÖ'den 15 kişi adliyeye sevk edildi

Zeki Müren Konserinde izdiham

9 Zeki Müren Konserinde izdiham

Türkiye 13 Halk Oyunları Şenliğinin şampiyonu Malatya

10 Türkiye 13. Halk Oyunları Şenliğinin şampiyonu Malatya