Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

EZBER BOZAN KARGA

Samsunlu esnaf Şemsettin Aktaş, dükkanında beslediği karga ile dikkat çekiyor.

EZBER BOZAN KARGA

Yabancılar Pazarı Çarşısı’nda tütüncü dükkanı işleten esnaf 57 yaşındaki Şemsettin Aktaş, yıllardır dükkanında karga besliyor. Aktaş, 12 yıl beslediği ’Çirkin’ isimli kargasının kanatlarının kırılması sebebiyle daha iyi yaşaması için bir arkadaşına verdi. Fakat dükkanında kargasız duramayan Aktaş, yuvasından düşen bir karga yavrusunu daha dükkanına getirerek tekrar bir karga sahibi oldu. Aktaş, 1 aydan beri baktığı yeni kargasıyla dükkanında keyifli vakit geçirmeye devam ediyor. Kargasını yemini ve suyunu kendi elleriyle veriyor.

“Besle kargayı oysun gözünü” sözüne inanmadığını belirten hayvan sever esnaf Şemsettin Aktaş, “Kargaları çok sevdiğim için besliyorum. Aslında bütün hayvanlara karşı bir sevgim var ama kargaları ayrı bir seviyorum. Bendeki bu karga sevgisi 15 sene öncesine dayanıyor. Bundan 15 sene önce bir kargam vardı. Eve gidiyordum benimle beraber eve geliyordu. İşe gidiyordum benimle beraber işe gidiyordu. Arabayla yolculuk ettiğimde beni takip ediyordu. Karga sevgisi işte bu. Dışarı gönderseniz bile akşam evini biliyor ve geri dönüyor. Diğer hayvanlar gibi değil. Kargayı etli kedi maması, tavuk maması, haşlanmış yumurta ve fındık fıstıkla gibi besinlerle besliyorum. Bu hayvanlar uçabilseler bile sabah gitse akşam yine geri dönerler. Bu hayvanlar sahibine çok sadık hayvanlar. Bu yüzden ben ‘Besle Kargayı Oysun Gözünü’ sözüne inanmıyorum” dedi.

Esnaf Aktaş, 1 ay önce sahip edindiği yeni kargasına da eski kargasının ismi olan ‘Çirkin’ adını verdiğini söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

3 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

5 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Hasret sona ersin

6 Hasret sona ersin

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Samsunspora son dakika şoku

8 Samsunspor'a son dakika şoku!

Lovelette kahkaha tufanı

9 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunda tüketici şikayetçi

10 Samsun'da tüketici şikayetçi