Jet imamlara hoşgörü yok

Samsun Müftüsü Veysel Çakı, ramazan ayında teravih namazlarında ortaya çıkan jet imamlara karşı hoşgörülü olmayacaklarını belirterek, Namazı, namaz olmaktan çıkaracak davranışlara müsamaha ile bakmayız dedi

Jet imamlara hoşgörü yok

Samsun İl Müftülüğü görevine atanan ve görevine başlayan Veysel Çakı, halk arasında jet imam olarak bilinen, teravi namazını hızlı kıldıran imamlara karşı hoşgörülü olmayacaklarını açıkladı. Müftü Çakı, Namazı, namaz olmaktan çıkartacak, gereksiz bir aceleciliğe sebebiyet verecek, bir takım davranışlarda olacak olan arkadaşlarımıza müsamma ile bakmayız diye konuştu.

ORUÇ SABIR EĞİTİMİDİR
Denizli İl Müftülüğünden, Samsun İl Müftülüğü görevine atanan Veysel Çakı, Samsun a atanmasından dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, Samsun a atanmaktan dolayı son derece mutluyum. Daha önce de Çarşamba İlçesi nde müftülük görevinde bulundum. Bunun için bu görev benim için bir avantajdır. Ramazan ayı bizim görevimiz açısından özelliği olan bir ay, hizmet kollarımızın genişliği, halkımız tarafından çok iyi değerlendirilmesi bizim görevimizin önemini arttırmaktadır. Bu yıl iyilik vakti ve iyilik yapma konusunu ön plana çıkartacağız. Ramazan ayı yardımlaşma ayıdır. İftarımız da, iftarımızla, zekat ve fitrelerimizle ramazanın güzelliğini hissettirmemiz gerekiyor. Geçim sıkıntısı çeken, insanların halini anlatma konusunda mesaj içeriyor, tuttuğumuz oruçlar. Halkımızın da bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum. Camilerimizde din hizmeti sunan arkadaşlarımızın cemaatine ve çevresine eskisinden daha fazla ilgi göstermelerini diliyorum. Bu sadece görevlilerimiz için değil tüm halkımız için söz konusu olmalıdır, Oruç tutuyorum, gerginim, sinirliğiyim denememelidir. Eşimizi, dostumuzu, çevremizdeki insanları kırmamak gerekir, aksi takdirde tuttuğumuz orucun anlamı kalmaz. Oruç sabır eğitimidir ifadelerini kullandı.

ADET YERİNİ BULSUN DİYE NAMAZ KILINMAZ
Eskiden teravih namazını acele kıldıranların olduğunu da kaydeden Çakı şöyle konuştu: Eskiden teravi namazını acele kıldıran oluyordu. Ancak bu son zamanlarda azaldığını düşünüyorum. Ama bütün buna rağmen eğer namazı, namaz olmaktan çıkartacak, gereksiz bir aceleciliğe sebebiyet verecek, bir takım davranışlarda olacak olan arkadaşlarımıza da, müsamma ile bakmayız, bakmıyoruz da. Namaz, namazdır. Cemaatimizin de teravih namazı kılarken acele etmemelerini, çünkü ibadet adet değildir, adet yerini bulsun diye ibadet yapılmaz. İbadeti zevk alarak, huşu içinde kılınması gerekir. Teravi namazı, Ramazana mahsus önemli ibadetlerimizden biridir. Halkımızın hem de camilerimizdeki din hizmeti sunan arkadaşlarımızın süratten kaçınmalarını, cemaate daha fazla ilgi göstermelerini, özellikle çocuklarımızın ve kadınlarımızın camilere gelmeleri, konusunda daha fazla gayretli olmalarını diliyorum.  

Bayram OK  EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

5 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

6 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

7 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

8 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

9 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Samsunspor'da moraller düzeldi

10 Samsunspor'da moraller düzeldi