İŞ DÜNYASI ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

Samsun un iş dünyası temsilcileri seçim sonrası oluşan tablonun ekonomiyi durduğunu, bir an önce hükümetin kurulup ekonominin harekete geçmesi gerektiğini söyledi

İŞ DÜNYASI ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Levent Özden, Samsun Sanayici Ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD) Başkanı Hüseyin Yalgın, Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, erken seçime taraftar olmadıklarını, koalisyona olumsuz bakılmaması gerektiğini ve acilen bir yol bulunup ekonomiye odaklanılmasını istedi.

SORUMLULUK DÜŞÜYOR
İş dünyası 7 haziran seçimlerinin ardından koalisyon ve erken seçim tartışmalarını değerlendirdi. 
Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Levent Özden, erken seçim taraftarı olmadıklarını belirterek, Zaten son 2 yıldır Gezi olayları, 17 Aralık süreci, Ortadoğu daki problemler iş dünyasını son derece olumsuz etkiledi. Yeniden seçim de ciddi dalgalanmalar yaratacak. Bu yüzden iş dünyasını iyi analiz eden, vicdanlı ve ülkemizin faydası için üzerine düşen sorumluluğu taşıyabilecek bir koalisyonu olumlu görüyoruz. Siyasi partiler egolarını bir kenara bırakıp, ülke menfaati için çalışmalı. Şu anda dibe batmış durumdayız, hatta dibe ekmek banıyoruz. Bütün parti liderlerine büyük sorumluluk düşüyor. Doğru koalisyon hükümetinin çıkacağına inancımız var dedi.

AK PARTİ ÖNDERLİĞİNDE
Samsun Sanayici Ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD) Başkanı Hüseyin Yalgın DA, Koalisyon Türk toplumunda uzlaşıyı arttırabilir. Koalisyona tamamen olumsuz bakılmaması gerekli. Son 1.5 yılı seçimle geçirdik, erken seçim olursa bu süre 2 yıl olacak. 2 yıl bir insan ömrü için de devlet için de çok uzun bir süre. Biz bir an önce Ak Parti önderliğinde koalisyon hükümetinin kurulması gerektiğine inanıyoruz. Siyasilerin yapacakları fedakarlıklar Türk toplumu için olacak. Çünkü artık vatandaşın ve iş dünyasının ödeyecek bir bedeli kalmadı ve siyasilerin ödemesi gereken bedelleri de vatandaş ödeyemez. Seçimden yeni çıktık, bu siyaset için çok uzun bir süre, önümüzdeki haftada bu işin çözülmesi gerekli diye konuştu.

EKONOMİYE ODAKLANILMALI
Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu ise şu değerlendirmelerde bulundu: Acilen bir yol almamız gerekli ki ekonomimize odaklanalım. Durağanlıktan aktif hâle geçmeliyiz. Krizin göbeğindeyiz, bir an önce erken seçim veya koalisyon karar verilmeli ki ekonomimizi yürütelim. Şu an herkes beklemede. Global bir dünya, uluslararası çalışıyoruz, ithalatımız ihracatımız var dövizin sürekli oynaması olumsuz etkiliyor. İçeriyi düzene koyamadıkça dışarıda da bir şey olmuyor. Eğer geri doğru gidersek, ipin ucunu tutamayız. Siyasetçilerimiz bireysel düşünmek yerine, ülkemizi düşünerek hareket etmeli. Bu taşlı yolda tekerleği döndürmemiz lazım. Bu tekerlek dönmedikçe de ülkemize zarar veriyoruz.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR