Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Komşu iftarları kardeşlik şöleni

İkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, komşu iftarlarının 7 den 70 e bin 500 kişinin katılımıyla ‘kardeşlik şöleni’ ne dönüştüğünü söyledi

Komşu iftarları kardeşlik şöleni

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Derebahçe ve Çay mahallesi sakinleriyle iftarda biraraya geldi.
Derebahçe Mahalllesi Şehit Selman Özay İlkokulu Bahçesi ndeki iftar programına mahalle sakinlerinin yanı sıra İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  AK Parti İlkadım  İlçe Teşkilatı yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, müdürler ve muhtarlar katıldı. Başkan Tok, komşu iftarlarının 7 den 70 e bin 500 kişinin katılımıyla ‘kardeşlik şöleni’ ne dönüştüğünü söyledi.

İLK KOMŞU İFTARI DEREBAHÇE’DE
Başkan Tok, komşu iftarlarının ilkini Derebahçe ve Çay mahallesi sakinleriyle yaptıklarını belirterek çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Derebahçe Kültür ve Yaşam Merkezi’nin Ramazan Bayramı sonrası temellerinin atılacağının belirten Başkan Tok, Derebahçe’de inşasına başladığımız kültür ve yaşam  merkezimizi temelini atma aşamasına getirdik. Bu merkezimizde büyük bir düğün salonu, toplantı salonları, bayanlar için özel salonlar, sinema salonları, çocuklarımız için kreş alanları ve büyük bir park alanı ile birlikte çok fonksiyonlu bir projeyi hayata geçiriyoruz. Şehrimize, İlçemize ve Derebahçe Mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun diye konuştu.

RAMAZAN ŞERBETİ DAĞITILDI
İftar programı sonrası akşam namazını Derebahçe Merkez Camii’nde kılan Başkan Tok, camii cemaati ile sohbet ederek vatandaşın istek ve önerilerini dinledi. Başkan Tok, akşam namazının ardından Hançerli Mahallesi Abdullah Paşa Camiinde teravih namazı öncesinde gerçekleştirilen Kur’an Ziyafeti Programına katıldı. Kurra Hafızların muhteşem sesi ile okunan Kur’an-ı Kerimle maneviyat dolu bir program icra edildi.  Birçok mahalleden Kurra Hafızları dinlemeye gelen vatandaşlar program sonrası böyle bir programı tertip eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür etti.   Teravih namazı sonrası camii çıkışında vatandaşlara ücretsiz olarak soğuk ramazan şerbeti  dağıtıldı. Teravih namazı sonrası İlkadım Belediye Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,  cami avlusundaki çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. 


 EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

2 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

3 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

4 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

5 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylüden yerel medyaya başka yaygın medyaya başka

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü'den yerel medyaya başka yaygın medyaya başka

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

7 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

8 Samsun'da cami eylemi!

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

10 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var