‘İftardan Sahura Atakum’ Programı

Atakum Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘İftardan Sahura Atakum’ programı Atakumluları buluşturmaya devam ediyor.

‘İftardan Sahura Atakum’ Programı

İlk olarak mahallelerde kurulan iftar sofralarında buluşan vatandaşlar, daha sonra iftar vakti ile sahur vakti arasında Yalı Kafe’de gerçekleştirilen etkinlikler ile keyifli anlar yaşıyor.

Mahalle iftarları çerçevesinde Çatalçam Pazaryeri’nde gerçekleştirilen buluşmada Aksu, Karakavuk, Güzelyurt, Yeşilyurt ve Özören Mahallesi sakinleri bir araya geldi. Vatandaşların yoğun katılım sağladığı iftar yemeğine Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarları da katıldı. İftar yemeğinde konuşan ve birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergilediklerini söyleyen Başkan Taşçı, “Mahallelerimizde gerçekleştirilen iftar yemeklerinde halkımızın her kesimiyle aynı sofrada buluşuyoruz. Ramazan ayının manevi duygusundan hareketle örnek bir birlik ve beraberlik sergiliyoruz. Ramazan ayı boyunca mahalle iftarlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

HER YAŞA ETKİNLİK

Yalı Kafe’de kurulan ve vatandaşların yoğun ilgi gördüğü Ramazan etkinlikleri alanında özellikle çocuklar unutulmaz akşamlar yaşıyor. Çeşitli oyunlar, tiyatro gösterileri, konserler ve çocuklara yönelik dans yarışmalarının gerçekleştirildiği etkinliklerde yetişkinler için de Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından fasıl dinletisi yapılıyor. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Yalı Kafe’nin ön kısmına ise bir Ramazan Sokağı kuruldu. Kurulan bu Ramazan Sokağında LÖSAM, ZİÇEV, Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi, Atakum Belediyesi Kültür Evi, Yaşam Parkı, AMİSOS 55 Engelliler Spor Kulübünün stantları yer alırken, vatandaşlar dezavantajlı bu grupların stantlarına yoğun ilgi göstererek destek veriyor.

MANEVİYATA UYGUN

Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek iftar buluşmalarına ve etkinliklere herkesi davet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak hem iftar buluşmalarımızda hem de birbirinden güzel etkinliklerimizle güzel bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Özellikle Yalı Kafe’de iftar vakti ile sahur vakti arasında gerçekleştirilen etkinliklere halkımızın ilgisi büyük. Bu kapsamda sağlanan birlik ve beraberliğin mutluluğunu yaşarken, tüm vatandaşlarımızı da bu etkinliklere davet ediyoruz. Çocuklarımızın doyasıya eğlendiği etkinliklerimizde yetişkinlerin de keyifli zaman geçirmesi bizim en büyük mutluluğumuz. Bunu Ramazan ayının maneviyatına uygun şekilde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

‘İftardanEN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

2 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

3 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

4 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

9 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

Ladik Gölü kurtulacak

10 Ladik Gölü kurtulacak