IŞİD E AĞIR DARBE

Irak ın Selahattin ve Anbar kentlerinde havadan ve karadan düzenlenen operasyonlarda terör örgütü IŞİD in 75 üyesi öldürüldü. Ölenler arasında IŞİD in lider kadrosunda yer alan yabancı uyrukluk kişilerin de bulunduğu iddia edildi.

IŞİD E AĞIR DARBE

Irak Savunma Bakanlığı, Selahattin ilinin 70 kilometre kuzeyinde yer alan El Mishek Köyü ile Makhul dağları bölgesinde IŞİD e ait kamplara havadan düzenlenen operasyonda terör örgütünün 7 kampının yok edildiğini, en az 30 teröristin de öldürüldüğünü açıkladı. 
Irak Federal Polis Komutan General Raid Cevdet, IŞİD in en tehlikeli 3 yabancı uyruklu keskin nişancının Selahattin in Beyci kentinde öldürdüklerini bildirdi. Iraqiye TV ye konuşan Cevdet, Beyci de kalan birkaç IŞİD noktasının vurulduğunu söyledi.
Cevdet, polis özel tim unsurlarının IŞİD in tehlikeli 3 keskin nişancısını öldürdüğünü farklı boyutta 18 adet bomba düzeneğini de etkisiz hale getirdiklerini kaydetti.
Öte yandan ortak operasyonlar komutanları tarafından yayınlanan bildiride, Anbar ın Felluce ilçesine bağlı El Gurme kasabasında Irak ordusu ve gönüllü askerlerden oluşan güçler tarafından yürütülen operasyonlara ABD öncülüğündeki koalisyona bağlı uçakların da havadan destek verdiği belirtildi. Operasyonda 17 IŞİD linin öldürüldüğü 1 nin yaralandığı, örgüte ait 3 bina ile doçka destekli bir aracın da yok edildiği kaydedildi. 
Anbar İl Meclis Başkan Yardımcısı Falih El İsavi, Anbar a bağlı El Khalidiye bölgesinde IŞİD e ait 13 zırhlı araçtan oluşan bir konvoy Irak hava kuvvetleri tarafından tespit edildikten sonra uçaklar tarafından vurularak yok edildiğini söyledi. İsavi, konvoyda bulunan 25 teröristin de öldürüldüğünü açıkladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

1 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Samsunspor'da maaş krizi

2 Samsunspor'da maaş krizi

Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

3 Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

4 Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

Sahilde kadın cesedi bulundu

5 Sahilde kadın cesedi bulundu

Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

6 Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

Başkan Yılmaz: 'Fenerbahçe'ye attığı gol hala hafızamda'

7 Başkan Yılmaz: 'Fenerbahçe'ye attığı gol hala hafızamda'

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

8 Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

Samsun'un o markası Amerika'da tabanca sektöründe dereceye girdi

9 Samsun'un o markası Amerika'da tabanca sektöründe dereceye girdi

'Bu saatten sonra'

10 'Bu saatten sonra...'