BERAAT ETTİ

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı nda düzenlenen şampiyonluk kutlamasında GFB kurucusu Sefa Kalya ya hakaret ettiği gerekçesiyle Aziz Yıldırım ın yargılandığı davada beraat kararı verildi.

BERAAT ETTİ

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı nda düzenlenen şampiyonluk kutlamasında Genç Fenerbahçeliler (GFB) kurucusu Sefa Kalya ya hakaret ettiği gerekçesiyle Aziz Yıldırım ın yargılandığı davada beraat kararı verildi.

AZİZ YILDIRIM: İÇİNDE ALEX SÖZCÜĞÜ DE BULUNAN SLOGAN ATTILAR
Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi ndeki duruşmaya 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapsi istenen Aziz Yıldırım ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Yıldırım, inşaat mühendisi olduğunu ve aylık gelirinin 20 bin lira olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu nda düzenlenen şampiyonluk kutlamaları sırasında konuşma yaparken bir gruptan sesler geldiğini ifade eden Yıldırım, Kim olduğunu bilmediğim bir grup taraftar içinde Alex sözcüğü de bulunan sloganlar atmaya başladı. Ben de bu durumun hem bir yıl şampiyonlukta emek vermiş sporcularımıza hem de yönetime yönelik protesto olduğunu düşünüp önce ikaz ettim. Devam ettikleri için de iddianamede geçen sözleri söyledim. Bu sözler Sefa Kalya nın şahsına yönelik değil. Zaten kendisi de tribünde yokmuş. O gün ki taraftarın mutluluğunu, coşkusunu bozmaya yönelik slogan atan kişilere tepki olarak söyledim. Beraatımı talep ederim dedi.

SUÇU İŞLEDİĞİ SABİT DEĞİL: BERAAT
Mahkeme, Aziz Yıldırım ın stadyumdaki sözlerinin müşteki Sefa Kalya ya yönelik söylediğinin belirlenemediğini belirterek, Yıldırım ın hakaret suçunu işlediğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına karar verdi.

ATATÜRK FOTOĞRAFINDAKİ EĞRİLİK YILDIRIM IN DİKKATİNİ ÇEKTİ
Bu sırada Mahkeme Hakiminin bulunduğu kürsünün üzerinde yazan Adalet Mülkün Temelidir ibaresinin üzerindeki Atatürk fotoğrafının yamuk durması Yıldırım ın dikkatini çekti. Yıldırım, fotoğrafı işaret ederek Yalnız yamulmuş, düzeltelim dedi. Bunun üzerine Hakim mübaşire Yamuksa düzeltelim diye talimat verdi.

İDDİANAMEDEN
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sefa Kalya nın suç duyusuna yer verilerek söz konusu suç duyurusunda Yıldırım ın birden fazla kanal tarafından canlı olarak yayınlanan konuşmasını kesip GFB nin olduğu tribüne dönerek, Terbiyesizlik etmeyin, sizi bir daha stada sokmam, terbiyesizler, paralı köpekler, bu kadar da ağır hakaret ediyorum dediği anlatıldı. İddianamede, Yıldırım ın sarf etmiş olduğu sözlerin Müşteki Kalya nın onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte olduğu kaydedildi. Yıldırım hakkında Hakaret suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi ne dava açıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

2 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

3 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

4 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsun'da Erva bebeğin dramı

6 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Bir anı, bir yazı...

7 Bir anı, bir yazı...

Emekliye müjdeli haber

8 Emekliye müjdeli haber

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

9 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

10 Yüzlerce kuş telef oldu