Orduspor’da Şok Ayrılık

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi (TKBL) takımlarından Orduspor’da Başantrenör Alper Durur ile yollar ayrıldı.

Orduspor’da Şok Ayrılık

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde geçen sezon başarılı bir mücadele sergileyen ve Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan Orduspor’da şok bir ayrılık yaşandı. 3 yıldır Orduspor başantrönürlüğünü yürüten Alper Durur ile yollar ayrıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Alper Durur, Orduspor’da üç yıldır gurur ile yürütmekte olduğum görevime sayın başkan Nedim Türkmen’le de konuştuktan sonra 2015-2016 sezonunda devam etmeme kararı almış bulunmaktayım. Bu kararı almamdaki en büyük etken yine sıfırdan ve yeni baştan bir takım kurarak, o takımı Orduspor’la geçmiş sezonlarda ulaştığımız başarıların üzerine çıkartacak gücü ve motivasyonu kendimde görememem olmuştur. Mevcut durumun oluşmasında kırılma noktası da geçen yılki kadromuzu koruyup, güçlendireceğimiz aynı zamanda benimde sözleşme yenileyeceğim dönemde mahkeme kararı ile olağan genel kurulumuzun ertelenip bir ay kaybetmemiz olmuştur. Bu süreçte kilit oyuncularımız ya başka takımlara transfer olmuşlar, yada transferleri konusunda prensip anlaşmalarına varmışlardır dedi.

ZARAR VERMEMEK İÇİN AYRILIYORUM

Orduspor’a zarar vermemek için ayrıldığını ifade eden Durur, Sayın başkanımızın kararımı yeniden gözden geçirmem ve devam etmem konusunda ısrarlarına karşın, şu anki mevcut motivasyonum ile bu göreve devam etmemin Orduspor ve kendi kariyerime zarar vereceğini düşünerek kararımı değiştirmedim. Birbirinden güzel ve her yılı başarılar ile dolu geçen üç yılda, bu başarılara imza atmamızdaki en büyük yardımcılarım Genel Menajerimiz sayın Ahmet Aktan ve yardımcı antrenörüm Oktay Yamakoğlu’na şükran borçluyum. Bu zaman zarfında birlikte çalışma şansı bulduğum, duruşu olan ve hepsi birbirinden karakterli oyuncu grubuma ve ekibimde çalışan herkese teşekkürü kendime borç biliyorum diye konuştu.

Durur, takımın zor zamanlarında kendilerine her zaman destek olduğunu söylediği Nedim Türkmen’e ve Orduspor taraftarına teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

3 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

4 Samsunspor'da personele müjde

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

5 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

6 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

7 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

8 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Samsun'da kullanılmayan binanın bodrumunu kazdılar

10 Samsun'da kullanılmayan binanın bodrumunu kazdılar