Başımızın tacısınız

Samsun Protokolü ile şehit yakınları ve gazileri bir araya getiren iftarda konuşan Vali Şahin ve Başkan Yılmaz, Sizler bizim başımızın tacısınız dedi

Başımızın tacısınız

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğü tarafından şehit yakınları ve gaziler için iftar düzenlendi. Sheraton Hotel deki iftara Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Vekili Albay Emin Karataş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emrullah İskenderoğlu, Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, İl Müftüsü Veysel Çakı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Başkanı Bilal Erim, vali yardımcıları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

DİRİL İN MÜZE İSTEĞİ
İftar sonrası söz alan Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, Dünyada hiçbir toprak parçası, bizim toprağımız kadar vatanı olmayı hak etmemiştir. Çünkü cennet vatan topraklarımızın her karışı aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin mübarek kanlarıyla hamur olmuş, gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız şanlı bayrağımız, rengini ve şeklini bu asil kanlardan almıştır. Şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimizin ortak talebi, bu şehirde bir Şehit ve Gazi Müzesi oluşturulmasıdır. Çünkü bir insan babasının resmini ancak saklayabiliyor. Dedesinin resmini saklayamıyor. Bu vesile ile elimizdeki bilgileri ve belgeleri, resimleri, gazeteleri saklayabileceğimiz bir müzeyi istiyoruz” diye konuştu.

MÜZE İSTEĞİNE OLUMLU KARŞILIK
İftarda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sizler bizim başımızın tacısınız, geleceğimizsiniz. Kıymet bilmekten öte şehitlerimizi, gazilerimizi ve onların yakınlarını başımızın tacı gibi görüyoruz. Ahmet Diril beyin söylediği şehit ve gazi müzesi konusu, ihmal edilmiş daha doğrusu idrak edilememiş bir eksikliğimizdi. En kısa sürede hatta şu andan itibaren ‘hangi mekanı, nereyi bu amaçla düzenleyelim, ona en layık olan ortam neresi olur’ diye düşünmeye başladım” ifadelerini kullandı.

BİZİM İÇİN ÇOK ÖZELSİNİZ
Şehit yakınlarının ve gazilerin, kendilerinde çok özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin iseşunları söyledi: Genelde böyle çok lüks lokantalarda, lüks mekanlarda oruç açılırken açıkçası ben de zaman zaman eleştirdim. Ama gönül ferahlığıyla sizinle burada oruç açmanın hazzını hep birlikte yaşıyoruz. Biz sizlerin emrinizdeyiz. Bunu aklınızın bir kenarına yazın. Bu toprakları vatan haline dönüştüren insanların yakınları veya bizzat onlarsınız. Siz bizim için çok özelsiniz. Bir yerin vatan olması kolay olmuyor. Onun için siz mutlak suretle bizim baş tacımızsınız.” 

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunpor'a çılgın prim...

2 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

3 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

7 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor'da tarihi viraj

9 Samsunspor'da tarihi viraj

Samsun sevdasına koşacak

10 Samsun sevdasına koşacak