Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ...

İstanbul Şile den, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için motosikleti ile yola çıkan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülşah Merve Yüksel, 40 gün boyunca yaklaşık 7 bin kilometre yol yapacağını söyledi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ...

İstanbul Maltepe Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği 3 üncü sınıf öğrencisi Gülşah Merve Yüksel, Şile den motosikleti ile başladığı yolculuğunun 5 inci gününde Samsun a ulaştı. Samsun da Atatürk Anıtı nı ziyaret eden Gülşah Merve Yüksel, Samsun da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Uzun bir yolculuğa çıktığını belirten Gülşah Merve Yüksel, Bu yolculuk 28 den fazla ili kapsayacak. Turuma Türk kadınları için çıktım. Ülkemizde yaşanan kadın istismarları, kadına yönelik şiddet beni çok etkiledi. Her duyarlı vatandaş gibi bende artık bir şeyler yapmak istedim ve sesimizi duyurmayı çok istiyorum. Bu belki başlangıç olur ve artık kendimizi frenleyebiliriz diye düşünüyorum dedi.

Şile den başladığı turun 5 inci gününde olduğunu vurgulayan Yüksel, İlk durağım Akçakoca idi. Burada misafir edildim. Daha sonra Amasra ya geçerek Barış Akarsu nun çok sevgili ailesinde kaldım. 3 üncü gece Kastamonu İnebolu da kaldım. Sonra da Sinop taydım. Sinop a gerçekten bayıldım. Şimdi ise Samsun dayım. Bu tura başlarken ailem dahil herkesin tedirginliği vardı. Ama gerçekten ben Türk halkının misafirperver ve yardımsever olduğunu düşünerek bu yola çıktım. 5 inci günümdeyim ve bunda yanılmadım. Şu ana kadar hep misafir edildim. Beni ağırlayanlar oldu. Onlara teşekkür ediyorum diye konuştu.

Samsun dan Ordu ya geçeceğini vurgulayan Gülşah Merve Yüksel şöyle devam etti:

Ordu nun Fatsa İlçesi nde beni misafir etmek isteyen bir ağabeyim var. Oradan Ordu ya geçeceğim. Devamında ise Giresun üzerinden Trabzon a gideceğim. Trabzon a Cuma günü varacağım ve evden çıkalı 1 hafta olacak. Yolculuğumun sonunda istediğim tek şey sesimin bir yerlere ulaşması, kadına yönelik şiddetin biraz daha azalması. Bu yolda bana destek olan ailem başta olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yolda manevi destek çok önemliydi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

1 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsun Emniyet Müdürü Yavuzun Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

2 Samsun Emniyet Müdürü Yavuz'un Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

Samsundaki başarıya devlet takdiri

3 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Balık hafızası

4 Balık hafızası...

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

5 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!

Samsunda 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi

6 Samsun'da 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi!

Samsunda FETÖnün emniyet abileri operasyonunda yeni gelişme

7 Samsun'da FETÖ'nün emniyet 'abileri' operasyonunda yeni gelişme!

Samsun Trabzon buluştu

8 Samsun Trabzon buluştu

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

9 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Ağardan Samsunda sert eleştiri

10 Ağar'dan Samsun'da sert eleştiri