KAMİL FURTUN UN EŞİNİ ZİYARET ETTİ

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Samsun a gelerek, görevi başında şehit edilen Opr. Dr. Kamil Furtun un özel bir hastanede görev yapan eşi enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Funda Furtun u ziyaret etti.

KAMİL FURTUN UN EŞİNİ ZİYARET ETTİ

 

TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, TTB Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Güler ile birlikte Samsun a gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde Göğüs Cerrahı Opr. Dr. Kamil Furtun un görevi başında şehit edilmesi ile ilgili dava süreci hakkında bilgi almak için Samsun a geldiklerini belirten TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, özel bir hastanede görev yapan eşi enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Funda Furtun u ziyaret etti, başsağlığı dileklerini iletti.

Dr. Bayazıt İlhan, Kamil Furtun ağabeyimizin hastanede görevi başında katledilmesi ile ilgili dava sürecini savcılık soruşturmasını, Valilik tarafından yürütülen soruşturma süreçlerini öğrenmek için bugün ziyaretler gerçekleştirdik. Türk Tabipleri Birliği olarak konuyu çok yakından takip ediyoruz. Gerek ceza davası sürecini, gerekse de idari soruşturma sürecini çok yakından takip ediyoruz. Bu nedenle savcımızdan ve Vali yardımcımızdan bilgi alıp, Baro Başkanımızı ziyaret ettik. Kamil ağabeyimizin eşi Funda hanımı da ziyaret ettik. Türk Tabipleri Birliği olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğimize ve dava sürecinde gereken katkıyı vereceğimizi belirttik dedi.

Türkiye de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok önemli bir problem olduğunu vurgulayan Dr. Bayazıt İlhan, şöyle devam etti:

Ne yazık ki bu sorun yeniden gündeme Kamil ağabeyimizin öldürülmesi ile gelmiş olduğunu hep beraber görüyoruz. Çok önemli bir sorunla karşı karşıyayız. Önemli bir mücadele yürütmemiz gerekiyor. Gerek sağlık bakanlığı yetkililerinin gerekse de Türkiye de sağlıktan sorumlu kimselerin konuyu çok dikkatli bir şekilde ele almaları gerekiyor. Bunu sadece bir psikiyatrik sorunu olan bir insanın işlediği sıradan bir cinayetmiş gibi değerlendirmemeleri gerekiyor. Konunun çok derin yönleri var. Türkiye de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin geldiği boyutun, aslında sağlık çalışanları tarafından bilinen çok önemli boyutları var. Bunun samimiyetle ele alınması ve çözüm önerileri üretilmesi gerekiyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

2 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

3 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

4 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

İznik'te şüpheli ölüm

5 İznik'te şüpheli ölüm

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

6 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

7 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

8 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

9 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

10 Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi