Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAMİL FURTUN UN EŞİNİ ZİYARET ETTİ

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Samsun a gelerek, görevi başında şehit edilen Opr. Dr. Kamil Furtun un özel bir hastanede görev yapan eşi enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Funda Furtun u ziyaret etti.

KAMİL FURTUN UN EŞİNİ ZİYARET ETTİ

 

TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, TTB Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Güler ile birlikte Samsun a gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde Göğüs Cerrahı Opr. Dr. Kamil Furtun un görevi başında şehit edilmesi ile ilgili dava süreci hakkında bilgi almak için Samsun a geldiklerini belirten TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, özel bir hastanede görev yapan eşi enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Funda Furtun u ziyaret etti, başsağlığı dileklerini iletti.

Dr. Bayazıt İlhan, Kamil Furtun ağabeyimizin hastanede görevi başında katledilmesi ile ilgili dava sürecini savcılık soruşturmasını, Valilik tarafından yürütülen soruşturma süreçlerini öğrenmek için bugün ziyaretler gerçekleştirdik. Türk Tabipleri Birliği olarak konuyu çok yakından takip ediyoruz. Gerek ceza davası sürecini, gerekse de idari soruşturma sürecini çok yakından takip ediyoruz. Bu nedenle savcımızdan ve Vali yardımcımızdan bilgi alıp, Baro Başkanımızı ziyaret ettik. Kamil ağabeyimizin eşi Funda hanımı da ziyaret ettik. Türk Tabipleri Birliği olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğimize ve dava sürecinde gereken katkıyı vereceğimizi belirttik dedi.

Türkiye de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok önemli bir problem olduğunu vurgulayan Dr. Bayazıt İlhan, şöyle devam etti:

Ne yazık ki bu sorun yeniden gündeme Kamil ağabeyimizin öldürülmesi ile gelmiş olduğunu hep beraber görüyoruz. Çok önemli bir sorunla karşı karşıyayız. Önemli bir mücadele yürütmemiz gerekiyor. Gerek sağlık bakanlığı yetkililerinin gerekse de Türkiye de sağlıktan sorumlu kimselerin konuyu çok dikkatli bir şekilde ele almaları gerekiyor. Bunu sadece bir psikiyatrik sorunu olan bir insanın işlediği sıradan bir cinayetmiş gibi değerlendirmemeleri gerekiyor. Konunun çok derin yönleri var. Türkiye de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin geldiği boyutun, aslında sağlık çalışanları tarafından bilinen çok önemli boyutları var. Bunun samimiyetle ele alınması ve çözüm önerileri üretilmesi gerekiyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Kayseride uyuşturucu operasyonu

1 Kayseri'de uyuşturucu operasyonu

Alkollü sürücü 11 işçiyi canından ediyordu

2 Alkollü sürücü 11 işçiyi canından ediyordu

Bakan Çavuşoğlu Avrupada artık sadece faşist değil, terör çizgisine gelen siy

3 Bakan Çavuşoğlu: 'Avrupa'da artık sadece faşist değil, terör çizgisine gelen siy

Yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı

4 Yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı

Refüjü aşan otomobil minibüse çarptı 5 yaralı

5 Refüjü aşan otomobil minibüse çarptı: 5 yaralı

İzmirde metruk bir binada yangın çıktı

6 İzmir'de metruk bir binada yangın çıktı