Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAMİL FURTUN UN EŞİNİ ZİYARET ETTİ

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Samsun a gelerek, görevi başında şehit edilen Opr. Dr. Kamil Furtun un özel bir hastanede görev yapan eşi enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Funda Furtun u ziyaret etti.

KAMİL FURTUN UN EŞİNİ ZİYARET ETTİ

 

TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, TTB Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Güler ile birlikte Samsun a gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde Göğüs Cerrahı Opr. Dr. Kamil Furtun un görevi başında şehit edilmesi ile ilgili dava süreci hakkında bilgi almak için Samsun a geldiklerini belirten TTB Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, özel bir hastanede görev yapan eşi enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Funda Furtun u ziyaret etti, başsağlığı dileklerini iletti.

Dr. Bayazıt İlhan, Kamil Furtun ağabeyimizin hastanede görevi başında katledilmesi ile ilgili dava sürecini savcılık soruşturmasını, Valilik tarafından yürütülen soruşturma süreçlerini öğrenmek için bugün ziyaretler gerçekleştirdik. Türk Tabipleri Birliği olarak konuyu çok yakından takip ediyoruz. Gerek ceza davası sürecini, gerekse de idari soruşturma sürecini çok yakından takip ediyoruz. Bu nedenle savcımızdan ve Vali yardımcımızdan bilgi alıp, Baro Başkanımızı ziyaret ettik. Kamil ağabeyimizin eşi Funda hanımı da ziyaret ettik. Türk Tabipleri Birliği olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğimize ve dava sürecinde gereken katkıyı vereceğimizi belirttik dedi.

Türkiye de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok önemli bir problem olduğunu vurgulayan Dr. Bayazıt İlhan, şöyle devam etti:

Ne yazık ki bu sorun yeniden gündeme Kamil ağabeyimizin öldürülmesi ile gelmiş olduğunu hep beraber görüyoruz. Çok önemli bir sorunla karşı karşıyayız. Önemli bir mücadele yürütmemiz gerekiyor. Gerek sağlık bakanlığı yetkililerinin gerekse de Türkiye de sağlıktan sorumlu kimselerin konuyu çok dikkatli bir şekilde ele almaları gerekiyor. Bunu sadece bir psikiyatrik sorunu olan bir insanın işlediği sıradan bir cinayetmiş gibi değerlendirmemeleri gerekiyor. Konunun çok derin yönleri var. Türkiye de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin geldiği boyutun, aslında sağlık çalışanları tarafından bilinen çok önemli boyutları var. Bunun samimiyetle ele alınması ve çözüm önerileri üretilmesi gerekiyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Buz tutan barajda kayboldu

4 Buz tutan barajda kayboldu

Samsunlu gence acı kader

5 Samsunlu gence acı kader

Futbol şehitlerine beste

6 Futbol şehitlerine beste

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

7 Hızlı tren başka bahara kaldı

FETÖnün imamları gözaltına alındı

8 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

9 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

Okmeydanında terör operasyonu  5 gözaltı

10 Okmeydanı'nda terör operasyonu : 5 gözaltı