Ölümü esrarını koruyor

Mersin in Silifke İlçesi nde dün öğle saatlerinden itibaren haber alınamayan ve ardından cesedi bulunan Silifke Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar ın cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu ndan alınarak Silifke İlçesi ne getirildi.

Ölümü esrarını koruyor

Olayla ilgili soruşturma sürerken, 2 gün önce ölüm tehdidi aldığı için savcılığa suç duyurusunda bulunan Ünüvar ın, tehdit içerikli mesajlarının bulunduğu cep telefonu da incelemeye alındı.
İlçeye bağlı Gazi Mahallesi nde bulunan Ünüvar ın evi, olayın duyulmasının ardından taziye için gelen ziyaretçilerle doldu. İlçede son derece sevilen bir kişi olan Ünüvar için ilçenin 4 bir yanından gelen vatandaşlar, acılı aileye destek oldu. Göz şayı ve ağıtların yakıldığı evin önünde kurulan çadırda bulunan Ünüvar ın eşi Nuriye Ünüvar, yakınlarının desteği ile ayakta durabildi. Silifke Koop otobüsleri de 1 günlük yas ilan ederek iş bıraktı. Silifke Koop çalışanları, Ünal Ünüvar ın Adana Adli Tıp Kurumu ndan gelecek olan cenazesinin karşılamak üzere Erdemli İlçesi nde konvoy oluşturdu. Silifke Otogarı nda tüm firmalar Ünüvar ın fotoğraflarını asarken, otogarda hüzün havası hakimdi. 
 

İYİLİK MELEĞİ OLARAK BİLİYOR
Silifke Belediye spor Futbol Şube Sorumlusu ve Ünüvar ın yakın mesai arkadaşı Murat Araycı, yaşanan acı karşısında şok olduklarını belirterek, Ani ölüm hepimizi derinden üzdü. Onun yeri doldurulamaz. Acımız büyük. Ünal abi herkesin düğününde olur kına yakardı. Herkesin cenazesine gider insanların acılarını paylaşırdı. Herkesin yardımına koşardı. İnsanlar onu iyilik meleği olarak biliyor dedi. 
 

SİLİFKE BABASINI KAYBETTİ
Ünüvar ın dayısının oğlu Hacı Ali Ünüvar ise, Dün olay yerine gittik, cenazesini düşmüş olduğu yerden çıkardık. Silifke de çok emeği geçmiş bir adamdı. Silifke babasını kaybetti. Silifke çoluğu ile çocuğu ile ağlıyor. Hepimiz ağlıyoruz. Çok değerli bir insandı. Çocukla çocuk büyükle büyük olurdu. İnsanlarda büyük bir itibar bırakmıştı diye konuştu.
 

SON KEZ KONVOYLA KARŞILANDI
Erdemli İlçesi nde, Silifke Koop otobüsleri ve motosikletlerin oluşturduğu konvoy tarafından karşılanan cenaze aracı, ilçe girişine kadar klakson çalınarak getirildi. Ardından Silifke şehir merkezinde tur atan cenaze konvoyu, tören için Silifke Otobüs Terminali ne geçti. Binlerce seveninin katıldığı törende Kaymakam Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkanı CHP li Mustafa Turgut, İlçe Müftüsü Emin Yüksel ve yakınları da hazır bulundu. Gözyaşları içinde cenaze aracından indirilen Ünal ın tabutu, çiçeklerle süslenerek üzerine Türk bayrağı örtüldü. 
Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Bir iki hafta önce Ünal Başkan ile sohbet ediyorduk. Başkanım her cenazede varsın, har düğünde varsın, Silifkelilerin sevincinde üzüntüsünde hep yanlarındasın. Bu enerjiyi nerden buluyorsun dedim. Ben Silifke ve Silifkelileri çok seviyorum, hizmet etmek istiyorum. Bütün zamanımı da Silifke ye ayırıyorum diye cevap verdi. Silifke gerçekten çok değerli bir evladını kaybetti ifadelerini kullandı.
 

TANIDIĞIM GÜZEL İNSANLARDANDI
Kaymakam Cinbir ise, Silifke de tanıdığım güzel insanlardan biri. Ölüm ve doğum bir gerçektir. Önemli olan bu iki araya adam gibi adam olmayı sığdırabilmek. Rahmetli Ünal Ünüvar, adam gibi adam olarak bu dünyadaki hayatını sonlandırıp hakkın rahmetine kavuştu. Haberi aldığımızda bir aile bireyini kaybetmenin hüznünü yaşadık. Tüm Silifke bu hüznü yaşadı. Mekânı cennet olsun diye konuştu. İlçe Müftüsü Yüksel, dualar okuyarak Ünüvar için helallik istedi.
Törenin ardından taziye evine, morglu cenaze yıkama ve nakil aracı ile getirilen Ünüvar ın naaşı burada da gözyaşları ile karşılandı. Defin işlemlerinin tamamlanması için evinin önünde bekletilen Ünüvar için sevenlerinden helallik istendi. 
 

CEP TELEFONUNDA TEHDİT MESAJLARI
Öte yandan Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Ünal Ünüvar ın aracında bulunan kendisine ait cep telefonu incelemeye alındı. Yapılan ilk incelemede tehdit mesajları bulunduğu belirlendi. Bunun üzerine soruşturma genişletilirken, başkan Ünüvar ın 2 gün öncede aldığı ölüm tehditleri nedeniyle Silifke de Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunduğu belirlendi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki feci kazada ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki feci kazada ölü sayısı arttı

Samsun'da kahreden ölüm

2 Samsun'da kahreden ölüm

Ekrem İmamoğlu'ndan kayyum tepkisi

3 Ekrem İmamoğlu'ndan kayyum tepkisi

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi kaderine terk edildi

4 Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi kaderine terk edildi

Cinnet getiren genç, ailesini baltayla katletti

5 Cinnet getiren genç, ailesini baltayla katletti

Samsunspor taraftarları da 'tek ses' diyor

6 Samsunspor taraftarları da 'tek ses' diyor

19 Ağustos Pazartesi Samsun hava durumu

7 19 Ağustos Pazartesi Samsun hava durumu

Yüksel Yıldırım: 'Bizim geleceğimizsiniz'

8 Yüksel Yıldırım: 'Bizim geleceğimizsiniz'

İlçeyi ayağa kaldıran olaya 25 gözaltı

9 İlçeyi ayağa kaldıran olaya 25 gözaltı

Sulamak için gitti...Tarlada ölü bulundu!

10 Sulamak için gitti...Tarlada ölü bulundu!