Kadın Girişimci Yönetici Okulu mezunları sertifika aldı

Samsun da, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi nin (BÜYEM) düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu nun mezunları, sertifikalarını aldı.

 Kadın Girişimci Yönetici Okulu mezunları sertifika aldı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STO) ve TOBB Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu nun desteklediği eğitimlerde, kadın girişimcilerin bilgi birikimini ve vizyonunu geliştirmek hedeflendi. Eğitimi tamamlayanlara sertifikaları, Garanti Bankası Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Barbaros Gedikli, BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Işıl Keskin, Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbül ve TOBB Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Gülay Atik in de katıldığı törenle verildi.

Ödül töreni öncesinde konuşan Garanti Bankası Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Barbaros Gedikli, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi yle 2012 yılında başlattığımız Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesiyle, 13 ilde bin 500 ü aşkın kadın girişimciye ücretsiz eğitim verdik. Kadınların mesleki donanımını ve iş hayatındaki varlığını güçlendirmeyi, kalıcı ve sürdürülebilir kılmayı hedefledik. Kadın Girişimci Yönetici Okulu nun Samsun mezunları, Boğaziçi Üniversitesi nin akademisyenlerinden 1 ay boyunca eğitim aldı. Kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi ve müşteri ilişkileri alanlarında kendisini ve işini geliştirecek yeni, faydalı bilgiler edindi. Eğitime katılan kadınların öğrendiği bilgilerle, önce ilinin sonra da Türkiye nin kalkınmasına katkıda bulunacağına eminim. Buradaki arkadaşlıkların profesyonel iş ilişkisine, üretilen yeni fikirlerin ise iş fırsatlarına dönüşeceğine inanıyorum. Eğitime katılarak sertifika almaya hak kazanan tüm kadın girişimcilerimizi, inançları, heyecanları ve cesaretleri için gönülden kutluyorum dedi.

Kadın girişimcilerin eğitimler sırasında elde ettikleri deneyim ve bilgilerle işlerinde daha başarılı olacaklarına inandıklarını ifade eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbül, Odamızın koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu, girişimcilik konusunda farkındalığı artırmak ve özendirmek amacıyla Adam Olacak Çocuk ve İş te Ben gibi değerli çalışmalar yapıyor. Bu yönde yapılan bir diğer önemli faaliyetimiz ise bugün sertifika töreni için buluştuğumuz Kadın Girişimci Yönetici Okulu eğitim programıdır. Sertifika almaya hak kazanan tüm bayanları kutluyorum diye konuştu.

TOBB Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Gülay Atik ise, Kadınların girişimcilik ruhuyla adım attığı ticaret hayatında sadece alışveriş ya da üretim olmadığını, hayal edemediğimiz, planlayamadığımız çok çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Ülkemizde uygulanan akademik eğitimde, gerçek hayatta gerekli olan yöneticilik altyapısı için yeterli bilgi birikimine ulaşılamıyor. Güçlü ve sağlam işletmelerin oluşması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için ise donanımlı olmak gerekiyor. Kadın girişimci olarak iş hukuku, muhasebe, mevzuat, çözüm süreçleri gibi birçok konuda bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Dolayısıyla yönetici okulunda, eğitim ve bilgi paylaşımının yanı sıra kişisel gelişimimiz için uygun ortam da sağlandı dedi.

Konuşmaların ardından eğitimlere katılan 72 kişiden 56 sına sertifikaları verildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

5 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

6 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

7 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

8 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı