Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAPADOKYA DA BALON KAZASI

Kapadokya bölgesinde 19 yabancı turisti taşıyan sıcak hava balonu, bu sabah elektrik tellerine çarparak, sert iniş yaptı.

KAPADOKYA DA BALON KAZASI

İniş sırasında balondaki motorun hortumu kontrol dışı alev aldı. Kazada pilot ile 7 turist yanık, el ve ayaklarındaki burkulma ve kırıklar nedeniyle yaralandı.
Göreme Beldesi nden günün erken saatlerinde 14 Çinli, 2 Yunan, 2 Amerikalı, 1 Brezilyalı turistle havalanan, sıcak hava balonu Ortahisar- Mustafapaşa Beldeleri arasındaki Üzengi vadisinde, ters rüzgar nedeniyle, elektrik tellerine çarparak, sert bir iniş yaptı.
Bu sırada balona gaz veren motorun hortumu da kontrolsüz olarak alev aldı. Balonda bulunan 19 turistten 7’si çarpmanın etkisi ve yanık nedeniyle yaralandı. Yaralı turistlerden 3’ü Nevşehir Devlet, 2’si Özel Versa ile 2’si Özel Kapadokya hastanelerinde tedavi altına alındı. Hastaneye kaldırılan pilotun ise hafif yaralı olduğu belirtildi. Balon firması yetkilileri, Kapadokya bölgesinde iniş saatlerinde ters bir rüzgar nedeniyle balonumuz sert bir iniş yaptı. Buna düşme denilemez. Yaralıların durumu da ciddi değil’’ dediler. 

DAHA ÖNCEDE 4 TURİST BALON KAZASINDA ÖLMÜŞTÜ
17 Aralık 2014’de saat 06.15 sıralarında Göreme bölgesinden kalkış yapan pilot Murat Yerkalan yönetimindeki sıcak hava balonunu Göreme beldesi Karadağ bölgesinde ters bir rüzgar alınca,150 metre süreklendi. Sonra zemine sert iniş yaptı. Bu sırada balon sepetinde bulunan kadın turistlerden Çinli Tang Yi (23) olay yerinde yaşamını yitirdi. Yine Kapadokya Bölgesi nde 20 Mayıs 2013 de iki balon havada çarpışmıştı. Çarpışmanın etkisiyle turist taşıyan sıcak hava balonlarından biri düşmüş, olayda 3 turist ölmüştü. Kazada Brezilyalı turist Ellem Kohelman (76), Maria Luiza Gomes (71) ve Mariua Rosas (65) hayatını kaybetmişti.

BÖLGEDE 18 FİRMA BALON TURU DÜZENLİYOR
Kapadokya Bölgesi nde turistlerin peribacaları ve diğer oluşumu havadan izlemelerini sağlamak amacıyla, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nden uçuş izni alan 18 firmaya ait 200’e yakın balon, günün erken saatlerinden ortalama saat 08.00 e kadar havada kalıp, yerli ve yabancı turistleri 50-150 euro arasında ücretle gezdiriyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü periyodik olarak balon firmalarını denetliyor. EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları umutlandırdı

1 Fındık fiyatları umutlandırdı

Samsunda sokak ortasında infaz Askerden gelen genç

2 Samsun'da sokak ortasında infaz! Askerden gelen genç...

Samsunda kanlı kavga Yaralılar var

3 Samsun'da kanlı kavga! Yaralılar var

Samsundaki o lise yıkılıyor

4 Samsun'daki o lise yıkılıyor

Samsunun ilk yerli tramvayı yola çıktı

5 Samsun'un ilk yerli tramvayı yola çıktı

Samsundaki Canik Başarı operasyonunda üçüncü gözaltı dalgası

6 Samsun'daki 'Canik Başarı' operasyonunda üçüncü gözaltı dalgası

Samsunda kadınların korkulu rüyası yakalandı

7 Samsun'da kadınların korkulu rüyası yakalandı

MHP, parlamentersistemden yana

8 MHP, parlamenter sistemden yana

Samsunsporlu taraftarlar Hocam sana güveniyoruz

9 Samsunsporlu taraftarlar: Hocam sana güveniyoruz

Helikopter kazasındaki o komutan da FETÖden tutuklandı

10 Helikopter kazasındaki o komutan da FETÖ'den tutuklandı