Sarraf kaçıncı sırada?

Maliye Bakanlığı vergi rekortmenleri listesini açıkladı.

Sarraf kaçıncı sırada?

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye de 2014 yılında en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellefi açıkladı. İş adamı Şarık Tara, ödediği 37.582.415,87 tutarındaki vergi ile listede birinci sırada yer alırken Rıza Sarraf, 56 ncı oldu. 

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Rıza Sarraf a ödül vermişti.


MALİYE BAKANI ŞİMŞEK: EN FAZLA VERGİ BEYAN EDEN MÜKELLEFLERİMİZ TOPLUMA ÖRNEK OLMUŞLARDIR

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden mükelleflerin tüm topluma örnek olduğunu belirterek 2014 Yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyanlarına göre, Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden mükelleflerimiz vergisel yükümlülüklerine en yüksek gönüllü uyumu göstererek tüm topluma örnek olmuşlardır. Bu nedenle mükelleflerimizi kutluyor, hepsine şükranlarımı sunuyorum. Toplumda vergi bilincinin ve gönüllü uyumun en üst seviyede sağlanması amacıyla; hizmet kalitesini sürekli iyileştirmeye, mükellefleri vergi uygulamaları konusunda etkin bir şekilde bilgilendirmeye ve vergi süreçlerinin kolaylaştırılmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımızı her geçen gün artırarak sürdürmekteyiz. Mükellef odaklı hizmet yaklaşımının gereği olarak teknolojik yenilikleri yakından takip etmekte, geliştirmekte olduğumuz elektronik uygulamalar ile mükelleflerimize zaman ve emek tasarrufu da sağlamaya çalışmaktayız. Topladığımız vergiler ile etkin bir şekilde kamu hizmetlerini finanse ederek vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulmakta, birçok yatırıma imkan sağlanarak ülkemizin ekonomik büyümesi gerçekleştirilmektedir. 


Ödediği vergilerle ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan 2014 yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 sıralamasına girmiş mükelleflerimiz başta olmak üzere, tüm mükelleflerimize bir kez daha teşekkür eder, iş hayatlarında başarılar dilerim ifadelerini kullandı. 
2014 yılında en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 10 kişi içerisinde 1 inci sırada Şarık Tara yer alırken 2 nci sırada Mustafa Rahmi Koç, 3 üncü sırada Semahat Sevim Arsel yer aldı. Listede 4 üncü sırada Mustafa Vehbi Koç, 7 nci sırada Mehmet Ömer Koç, 8 inci sırada Mehmet Sinan Tara yer alırken 5, 6, 9 ve 10 uncu sıradaki isimler ise açıklanmadı. Volgan Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Sarraf da ödediği 4.474.089,85 tutarındaki vergi ile 56 ncı oldu. Sarraf, 21 Haziran Pazar günü Türkiye İhracatçılar Meclisi 22 nci Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreninde mücevher sektöründeki ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci nin elinden almıştı. EN ÇOK OKUNANLAR

Adı Samsunspor'la anılıyordu... 'Görüşmem oldu'

1 Adı Samsunspor'la anılıyordu... 'Görüşmem oldu'

Samsunspor'da liste kabarık

2 Samsunspor'da liste kabarık

Şehit acısı Karadeniz'e düştü

3 Şehit acısı Karadeniz'e düştü

Dev levrek şaşırttı

4 Dev levrek şaşırttı

Ladik bombaları patlattı

5 Ladik bombaları patlattı

Samsun Büyükşehir'den büyük duyarlılık! Sürpriz, yıkım durdurdu

6 Samsun Büyükşehir'den büyük duyarlılık! Sürpriz, yıkım durdurdu

Milletin adamı Samsun'u önemsiyor

7 Milletin adamı Samsun'u önemsiyor

Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı

8 Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı

Reşat Çağan'dan çarpıcı sözler: 'Bizde hedef yok, şampiyonluk var'

9 Reşat Çağan'dan çarpıcı sözler: 'Bizde hedef yok, şampiyonluk var'

Samsun'un ibresi...

10 Samsun'un ibresi...