KANLI CUMA

Fransa nın Lyon kentine yakın Saint Quentin fallavier şehrinde bir fabrikada meydana gelen patlamada bir kişinin öldüğü iki kişinin ise yaralandığı açıklandı. Tunus ta iki turistik otele eş zamanlı saldırı düzenlendi.

KANLI CUMA

Tunus ta otele saldırı

Tunus ta iki turistik otele eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Ülkenin turistik bölgelerinden Susa kentinde düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre ikisi terörist 27 kişi öldü. Saldırıda ayrıca 6 kişinin de yaralandığı belirtildi. Tunus İçişleri Bakanlığı ndan yapılan açıklamaya göre, ellerinde kalaşnikov silah bulunduran iki kişi otele girerek burada konaklanmakta bulunan kişilere rastgele ateş açmaya başladı. Saldırıya maruz kalan otellerden birinin İspanyanın dünyaca ünlü Riu oteller zincirine ait Imperial Marhaba olduğu ifade edildi. Diğer hotel ise Soviva olarak açıklandı.

Riu otel yetkilileri İspanyol basınına geçtiği haberlerinde, ölenlerin uyrukları konusunda açıklama yapamayacaklarını ancak içlerinde yabancı turistler olabileceğini ifade ettiler.
Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Saldırganın Yacine Sali isimli 30 yaşında Lyon banliyösü Saint Priest şehrinde ikamet eden ve Fransız istihbaratı tarafından iyi tanınan bir saldırgan olduğu açıkladı.


FABRİKANIN GİRİŞİNE KESİK BAŞ VE IŞİD BAYRAĞI ASTI
Saldırganın Amerikan şirketi olan ve Fransa’da faaliyet gösteren Air Products adındaki doğalgaz fabrikasına bir araç ile girdiği ve yanında getirdiği kesik başı fabrikanın duvarında bulunan çitin üzerine IŞİD bayrağıyla birlikte astığı bildirildi.


Sami isminde fabrikaya koli taşıyan şoför olduğunu söyleyen görgü tanığı yaşadığı anları şöyle ifade etti “Fabrikanın bulunduğu yerden geçerken, duvardaki çitin üzerinde kesilmiş bir insan başı gördüm. Çok korktum ve şaşırdım. Çok kötüydü. Polisler beni durdurdu ve bölgeden hemen uzaklaştırdı” 


FRANSA CUMHURBAŞKANI ACİL OLARAK ÜLKEYE DÖNÜYOR
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ise doğalgaz fabrikasındaki patlamanın bir terör saldırı olduğunu ifade ederek, saldırının araba ile fabrikaya giren bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Olayla ilgili bir saldırganın yakalandığını açıklayan Hollande, arabada ikinci bir kişi daha olabileceğini ifade etti. Ayrıca Cumhurbaşkanı saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiğini 2 kişinin ise yaralandığını söyleyerek, ülkeye korkunun hakim olmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti. Liderler zirvesi için Brüksel’de bulunan Hollande Fransa’ya acil olarak dönme kararı aldı. 


Fransa nın Lyon kentine yakın Saint Quentin fallavier şehrinde, bir fabrikada patlama meydana geldi. Patlamanın IŞİD tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor. İntihar saldırısı olduğu iddia edilen patlamanın AIR PRODUCT isimli bir gaz üretim fabrikasına giren bir araç ile yapıldığı, aracın fabrikanın içindeki gaz dolu tüpleri patlattığı bildirildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Fransa alarma geçti 

Fransa’nın Lyon kentine yakın Grenoble kentindeki fabrikada meydana gelen patlamanın ardından Fransa alarma geçti. Saldırıda en az bir kişinin öldüğü, çok kişinin yaralı olduğu bildirildi. Saldırının radikal dinciler tarafından gerçekleşmesi Fransa ve Avrupa’yı tedirgin etti. 
Paris kentinde geçtiğimiz Nisan ayında ayağından vurularak yakalanan Cezayir kökenli öğrenci Sid Ahmed Ghlam polise verdiği ifadeye göre Paris’in ünlü katedrali ‘Sacre Couer’ ve bir yolcu trenine saldırı ihbarı güvenlik güçlerini yine alarma geçti. Paris’te turistlerin en çok ziyaret ettiği ‘Sacre Couer’ ve diğer semtlerde polis ve askeri birlikler herhangi bir saldırıya karşı 24 saat devriyede. Fransa genelindeyse güvenlik önlemleri en üst düzeye yükseltildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

7 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor'da tarihi viraj

9 Samsunspor'da tarihi viraj

Samsun sevdasına koşacak

10 Samsun sevdasına koşacak