Fatih Ortaokulu için dönüşüm tepkisi

Samsun da faaliyetlerini sürdüren 4 eğitim sendikası, Fatih Ortaokulu nun bazı sınıflarının imam hatipe tahsis edilmesine okul önünde yaptıkları basın açıklaması ile tepki gösterdi

Fatih Ortaokulu için dönüşüm tepkisi

Fatih Ortaokulu için 
dönüşüm tepkisi

Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Türk Eğitim-Sen ve Aktif Eğitim-Sen temsilcileri, Canik ilçesindeki 4 katlı Fatih Ortaokulu’nun bazı sınıflarının İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edilmesini okul önünde yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti.

PLANSIZ DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR
Grup adına ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Samsun Şubesi Başkanı İsmail Yavuz, eğitimde 13 yıldır plansız ve programsız şekilde bir dönüşüm yaşandığını öne sürerek, Eğitimdeki dönüşüm, eğitim işkolunda bulunan sendikaların görüş ve önerileri alınmadan yapılan ve eğitimi tam bir keşmekeşe sokan bilimsellik ve demokratiklikten uzak bir dönüşümdür dedi.

İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Yaşanan dönüşümün eğitimin temel sorunlarından biri haline geldiğini söyleyen Yavuz, Dönüşümden Fatih Ortaokulu da nasibini almıştır. Birkaç sınıfı daha önce imam hatipe tahsis edilen okulun bu yıl da bazı sınıflarını tahsis edilmek istenmektedir. Bu durum gelecek yıl okulun öğrencilerinin daha kalabalık sınıflarda eğitim alacağı anlamına gelmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini uyarıyoruz. Okulun öğretmen ve öğrencilerini mağdur etmeye hakkınız yok. Bu politikanızdan vazgeçin. Bizler bu işin takipçisi olacağız ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR