Kazım Koyuncu şarkılarıyla anıldı

Haziran 2005 te yaşamını yitiren Karadeniz Müziği nin sevilen ismi Kazım Koyuncu yu, adını taşıyan Kültür Merkezi nin üyeleri ölümünün 10 uncu yılında düzenledikleri yürüyüş ve şarkılarla andı

Kazım Koyuncu şarkılarıyla anıldı

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden olan ve 2005 yılında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu için adını taşıyan kültür merkezinin üyeleri, sanatçıyı ölümünün 10 uncu yılında kendi şarkılarıyla andı. Atakum Alparslan Bulvarı üzerinde toplanan grup, sanatçının sevilen şarkılarını çalarak Lozan Caddesi üzerinden adını taşıyan Gençlik Kültür Merkezi ne kadar yürüdü. 

BİZİMLE YAŞIYOR
Burada grup adına bir basın açıklaması yapan Kazım Koyuncu Gençlik Kültür Merkezi üyesi Can Akbıyık, Bugün tam 10 yıl oldu. Yaşamı boyunca müziği ve duruşu ile mücadeleden bir an olsun geri durmamış, Karadeniz Sahil Yolu projesinden Filistin halkının direnişine kadar, kısacık ömrüne müziği ve direnişi sığdırmayı başaran nadir insanlardan biri olmuştur. Bizler 23 Mart 2014 te bir insanı yaşatmanın ve bıraktığı mücadeleyi yürütmenin onları sadece ölüm yıldönümlerinde anarak değil üreterek olduğuna inanarak Kazım Koyuncu GKM yi açtık. Kazım abi bizimle şarkı söylüyor, bizimle gitar çalıyor, bizimle resim çiziyor, bizimle yaşıyor diye konuştu.

Açıklamanın ardından etkinliğe katılanlara tulum ve kaval dinletisi sunuldu. Anma etkinliğine Samsun Ekolojik Yaşam Bisiklet Topluluğu da destek verdi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

3 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

4 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

5 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

6 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

7 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu