Kazım Koyuncu şarkılarıyla anıldı

Haziran 2005 te yaşamını yitiren Karadeniz Müziği nin sevilen ismi Kazım Koyuncu yu, adını taşıyan Kültür Merkezi nin üyeleri ölümünün 10 uncu yılında düzenledikleri yürüyüş ve şarkılarla andı

Kazım Koyuncu şarkılarıyla anıldı

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden olan ve 2005 yılında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu için adını taşıyan kültür merkezinin üyeleri, sanatçıyı ölümünün 10 uncu yılında kendi şarkılarıyla andı. Atakum Alparslan Bulvarı üzerinde toplanan grup, sanatçının sevilen şarkılarını çalarak Lozan Caddesi üzerinden adını taşıyan Gençlik Kültür Merkezi ne kadar yürüdü. 

BİZİMLE YAŞIYOR
Burada grup adına bir basın açıklaması yapan Kazım Koyuncu Gençlik Kültür Merkezi üyesi Can Akbıyık, Bugün tam 10 yıl oldu. Yaşamı boyunca müziği ve duruşu ile mücadeleden bir an olsun geri durmamış, Karadeniz Sahil Yolu projesinden Filistin halkının direnişine kadar, kısacık ömrüne müziği ve direnişi sığdırmayı başaran nadir insanlardan biri olmuştur. Bizler 23 Mart 2014 te bir insanı yaşatmanın ve bıraktığı mücadeleyi yürütmenin onları sadece ölüm yıldönümlerinde anarak değil üreterek olduğuna inanarak Kazım Koyuncu GKM yi açtık. Kazım abi bizimle şarkı söylüyor, bizimle gitar çalıyor, bizimle resim çiziyor, bizimle yaşıyor diye konuştu.

Açıklamanın ardından etkinliğe katılanlara tulum ve kaval dinletisi sunuldu. Anma etkinliğine Samsun Ekolojik Yaşam Bisiklet Topluluğu da destek verdi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu asker Hatay'da şehit oldu

1 Samsunlu asker Hatay'da şehit oldu

Samsunspor'da Angan geri dönüyor

2 Samsunspor'da Angan geri dönüyor

Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

3 Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

4 Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

Samsun'da hayaller gerçek oldu

5 Samsun'da hayaller gerçek oldu

Giresun Adası'ndan bir tarih çıktı

6 Giresun Adası'ndan bir tarih çıktı

Samsun'da kaza, 2 polis yaralı

7 Samsun'da kaza, 2 polis yaralı

Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

8 Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

Samsunspor'da Samaras büyüledi

9 Samsunspor'da Samaras büyüledi

Yıldıray Baş'a güvenoyu

10 Yıldıray Baş'a güvenoyu