Bu Apartmanın Girişi Diğerlerinden Farklı

Ordu’da 16 yıl önce inşa edilen 9 katlı 36 daireli apartmana, çevre düzenlemesindeki sorun nedeniyle beşinci kattan giriş yapılıyor.

Bu Apartmanın Girişi Diğerlerinden Farklı

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Nizamettin Mahallesi’nde 1999 yılında yapılan 9 katlı ve 36 daireli Sentez apartmanına girişler beşinci kattan yapılıyor. Sentez apartmanı sakinleri, evlerine girmek için beşinci katta bulunan köprü görünümlü geçişi kullanarak dairelerine ulaşıyor. Apartmanın zemin katında kapı olmasına rağmen yol olmayışı 16 yıldır apartmana girişlerin beşinci katta bulunan köprüden gerçekleşmesini sağlıyor. Apartmanda ayrıca oturum izninin binanın giriş katı olan beşinci kata verilmesinden dolayı 1’inci, 2’inci, 3’üncü ve 4’üncü katta bulunan daireler bodrum kat olarak kayıtlara yansıyor. Apartman sakinleri ise apartmanın çevre düzenlemesinin yapılmadığı için girişinin beşinci kattan olduğunu, bu sebeple alt katta oturanların bodrum katta oturuyor gibi gözüktüğünü söyledi. Yıllardır bu durum karşısında kendilerinin de şaşırdığını ifade eden apartman sakinleri yetkililerden düzenleme için yardım talep ediyor.

EVE BEŞİNCİ KATTA ANCAK DIŞARIDAN DİREKT EVİNE GİREBİLİYOR

15 yıldır Sentez Apartmanı’nda oturan Menderes Karaman, binanın ilk sahiplerinden olduğunu belirtti. Apartmanın yolu olmadığı için beşinci kattan girmek zorunda olduklarını aktaran Kahraman, 15 yıldır bu apartmanda oturuyorum. Apartmanın altında giriş kapısı var ancak yol olmadığı için beşinci kattan giriş yapabiliyoruz. Daha önceleri bir köprü daha vardı o yıkılınca şu anki bulunan yapıldı. Ben beşinci katta oturuyorum ancak buradan girince direkt birinci katta olmuş oluyorum. 1, 2, 3, ve 4’uncü kattaki daireler bodrum olarak gözüküyor dedi.

KOLAYLIK OLSUN DİYE BİRİNCİ KATTAN EV ALDI ŞİMDİ DÖRT KAT YUKARI ÇIKIYOR

Sentez Apartmanının birinci katında oturan Nazmiye Demirel ise, yıllar önce kolaylık olsun diye birinci kattan daire aldıklarını şimdilerde ise 4 kat çıkmak zorunda kaldıklarını belirterek, Apartmanımıza köprü ile beşinci kattan giriyoruz. Birinci kattan girebilmek için yolumuz yok. Beşinci kattan giriyorum ancak asansörü olmadığı için ve tansiyon hastası olduğum için çok zorlanıyorum. İlk alırken buradan yol geçiyordu, biz de kolaylık olur dedik, ancak şimdi 4 kat çıkmak zorunda kaldık diye konuştu.

Apartman sakinleri ayrıca, yaşadıkları sıkıntıların çözülmesini isteyerek yetkililerden yardım talep etti.

BuEN ÇOK OKUNANLAR

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

1 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

2 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

3 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu

Turgutluda iki köy boşaltıldı

4 Turgutlu'da iki köy boşaltıldı

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

5 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

6 Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

Selçukta kaza 1 ölü 1 yaralı

7 Selçuk'ta kaza: 1 ölü 1 yaralı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

8 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

9 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Kadıköyde Feci Kaza 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı

10 Kadıköy'de Feci Kaza: 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı