Başkan Tok: “Türkiye’ye Örnek Oluyoruz”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, komşu iftarları ile Türkiye’ye örnek olduklarını söyledi

Başkan Tok: “Türkiye’ye Örnek Oluyoruz”

İlkadım Belediyesi tarafından her akşam farklı bir mahallede düzenlenen komşu iftarları halkın yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Farklı mahallelerde düzenlenen komşu iftarları yediden yetmişe herkesi aynı atmosferde bir araya getiriyor. Düzenlenen iftar programlarında mahalle sakinleri ile yakından ilgilenerek mahallelilerin istek ve önerilerini dinleyen Başkan Tok, iftar masalarını gezdiği esnada etrafını saran çocuklarla tek tek hatıra fotoğrafı çektiriyor.

ESKİ RAMAZAN SOFRALARI

Belediye olarak her yıl düzenli olarak organize ettikleri komşu iftarlarının Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirdiğimiz komşu iftarlarının bir yenisini Yaşardoğu Mahallemizde yapıyoruz. Yaşardoğu Mahallesi sakinleri adeta bu sofraya akın etmiş. Çocuklarını misafirlerini alan bu masalara koşmuş. İşte bu görüntüler amacımıza ulaştığımızı gösteriyor. Yediden yetmişe herkes aynı sofrada aynı ekmeği suyu paylaşıyor. Sohbet edip eskileri yad ediyor. Geçen sene başlattığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz bu iftarlarımız adeta Türkiye’ye örnek oluyor. Birlik ve beraberliğin boy gösterdiği bu iftar, bizlere her gün yeniden güven ve güç veriyor” dedi.

Başkan Tok, şunları söyledi: “Masalara baktığımızda her masada en az üç çocuk görüyorum. Çocuklarımızın yüzleri gülüyor. Bizler göreve geldiğimizde geleceğimiz olan çocuklarımız için gece gündüz çalışma sözü verdik. Ve geleceğimiz olan yavrularımız için yorulmadan usanmadan çalışıyoruz. Onların mutluluğu ve huzuru için her taşın altına elimizi koyuyoruz. Gerek eğitimleri gerek sosyal yaşantılarını düşünerek hizmet ve projelerimize imza atıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz İlkadım Belediyesi’nde pozitif ayrımcılığa sahiptir. Bizleri Ramazan aynının bu güzel günlerinden yalnız bırakmayan başta gençlerimiz ve çocuklarımıza ardından ailelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Allah böylesi güzel birlik ve beraberliğimizi daim etsin.

Teravih namazı öncesi Yaşardoğu Hacı Hatun Camisi’nde Kur’an tilaveti ve sohbet program icra edildi. İkiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Emin Yıldırım’ın tek ses, tek nefes okudukları muhteşem Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından eski İstanbul Sultanahmet Camisi Başvaizi Emrullah Hatipoğlu’nun eşsiz sohbeti gönüllere nakşetti. İcra edilen sohbet ve Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından teravih namazı kılındı. Teravih namazından sonra cami çıkışında vatandaşlara ücretsiz soğuk gül şerbeti dağıtıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

5 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Samsunspor'da uzun mesai

6 Samsunspor'da uzun mesai

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

7 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

8 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu