Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CANİK TE İKBAL GÜRPINAR RÜZGARI

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Günleri etkinliklerinin 9. gününde sahneye çıkan İkbal Gürpınar, Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nı doldurdu

CANİK TE İKBAL GÜRPINAR RÜZGARI

Canik Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda düzenlenen Ramazan Günleri etkinlikleri bu yıl da yoğun ilgi görüyor. İftar öncesi Canik Belediye Başkanı Osman Genç, önce vatandaşlara yemek dağıttı, ardından onlarla birlikte iftarını açtı. İftar sonrasında ise sahneye çıkan İkbal Gürpınar, okuduğu şiir, ilahi ve sohbetleriyle beğeni topladı.

DUYGU DOLU ANLAR
Sohbet havasında geçen programa kadınlar yoğun ilgi gösterirken, Gürpınar ın seslendirdiği şiirler Samsunlulara duygu dolu anlar yaşattı. Ayrıca, Emre Ermiş’in seslendirdiği naat ve sevilen ilahilerle dolu programda izleyenler maneviyat yüklü keyifli bir gece yaşadı. Düştüm Kabe Yollarına adlı ilahi ile birlikte okuduğu şiirin sonunda sabır istiyoruz diyen İkbal Gürpınar, Filistin ve Gazze’ye yapılan bu zulmünde bitmesini istiyoruz inşallah dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Zaman zaman kendini dinlemeye gelenlerle sohbet de eden Gürpınar, çalışmalarını takdir ettiği Canik Belediye Başkanı Osman Genç e teşekkür etti. Başkan Genç, gecenin anısına İkbal Gürpınar a çiçek verip, üç boyutlu perspektif tablo hediye ederken, Emre Ermiş e seramik kaftan verdi. Başkan Genç, sosyal belediyeciliğin gereği olarak huzurlu ve mutlu bir şehir için çalıştıklarını belirtti.

MAZLUM COĞRAFYALAR HUZURA KAVUŞSUN
Canik Belediyesi olarak mazlum coğrafyalardaki Müslümanlara el uzattıklarını ifade ederek, Bangladeş te, Çad da, Somali de, Suriye de orada zor durumda olan kardeşlerimize gerek su kuyuları açarak gerekse gıda yardımı göndererek el uzatıyoruz. Azerbaycan da yetim çocukların yüzünü güldürdük, sürgün hayatı yaşayan Ahıska Türkleri ile birlikte olduk. Ramazan ın hürmetine oralardaki kardeşlerimizin de huzura kavuşmasını diliyorum diye konuştu. 

KİTAP HEDİYE ETTİ
Meydanı dolduranlara ise, İkbal Gürpınar ın yazdığı Elbet Bir Gün isimli kitap hediye edildi. Ramazan Günleri etkinliklerinin konuğu olan İkbal Gürpınar’ı Başkan Osman Genç’in yanı sıra eşi Nimet Genç, Başkan Yardımcıları Alican Usta, İrfan Göz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün ve Meclis Üyeleri de izledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

4 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Samsunda  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

5 Samsun'da hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

6 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

 Kopyala-yapıştır

7 Kopyala-yapıştır...

Samsun Haber Samsunda DEAŞa şafak operasyonu

8 Samsun Haber: Samsun'da DEAŞ'a şafak operasyonu

Baykal, Kılıçtaroğluna seslendi Aday olacaksan ol Olmayacaksan, buradan biri

9 Baykal, Kılıçtaroğlu'na seslendi: 'Aday olacaksan ol! Olmayacaksan, buradan biri

Gökyüzünde uyuşturucu paniği

10 Gökyüzünde 'uyuşturucu' paniği