CANİK TE İKBAL GÜRPINAR RÜZGARI

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Günleri etkinliklerinin 9. gününde sahneye çıkan İkbal Gürpınar, Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nı doldurdu

CANİK TE İKBAL GÜRPINAR RÜZGARI

Canik Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda düzenlenen Ramazan Günleri etkinlikleri bu yıl da yoğun ilgi görüyor. İftar öncesi Canik Belediye Başkanı Osman Genç, önce vatandaşlara yemek dağıttı, ardından onlarla birlikte iftarını açtı. İftar sonrasında ise sahneye çıkan İkbal Gürpınar, okuduğu şiir, ilahi ve sohbetleriyle beğeni topladı.

DUYGU DOLU ANLAR
Sohbet havasında geçen programa kadınlar yoğun ilgi gösterirken, Gürpınar ın seslendirdiği şiirler Samsunlulara duygu dolu anlar yaşattı. Ayrıca, Emre Ermiş’in seslendirdiği naat ve sevilen ilahilerle dolu programda izleyenler maneviyat yüklü keyifli bir gece yaşadı. Düştüm Kabe Yollarına adlı ilahi ile birlikte okuduğu şiirin sonunda sabır istiyoruz diyen İkbal Gürpınar, Filistin ve Gazze’ye yapılan bu zulmünde bitmesini istiyoruz inşallah dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Zaman zaman kendini dinlemeye gelenlerle sohbet de eden Gürpınar, çalışmalarını takdir ettiği Canik Belediye Başkanı Osman Genç e teşekkür etti. Başkan Genç, gecenin anısına İkbal Gürpınar a çiçek verip, üç boyutlu perspektif tablo hediye ederken, Emre Ermiş e seramik kaftan verdi. Başkan Genç, sosyal belediyeciliğin gereği olarak huzurlu ve mutlu bir şehir için çalıştıklarını belirtti.

MAZLUM COĞRAFYALAR HUZURA KAVUŞSUN
Canik Belediyesi olarak mazlum coğrafyalardaki Müslümanlara el uzattıklarını ifade ederek, Bangladeş te, Çad da, Somali de, Suriye de orada zor durumda olan kardeşlerimize gerek su kuyuları açarak gerekse gıda yardımı göndererek el uzatıyoruz. Azerbaycan da yetim çocukların yüzünü güldürdük, sürgün hayatı yaşayan Ahıska Türkleri ile birlikte olduk. Ramazan ın hürmetine oralardaki kardeşlerimizin de huzura kavuşmasını diliyorum diye konuştu. 

KİTAP HEDİYE ETTİ
Meydanı dolduranlara ise, İkbal Gürpınar ın yazdığı Elbet Bir Gün isimli kitap hediye edildi. Ramazan Günleri etkinliklerinin konuğu olan İkbal Gürpınar’ı Başkan Osman Genç’in yanı sıra eşi Nimet Genç, Başkan Yardımcıları Alican Usta, İrfan Göz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün ve Meclis Üyeleri de izledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

3 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Yankaya bakalım mı bankaya?..

4 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

7 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

8 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı