Sürücülere yağış uyarısı

Samsun Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Dursun Kavuran, sürücüleri yağışlarda daha dikkatli olmaları konusunda uyardı

Sürücülere yağış uyarısı

Samsun Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Dursun Kavuran, yağış sebebi ile meydana gelebilecek trafik kazaları konusunda vatandaşı uyardı. Kavuran Sürücülerimizin yağışlı havalarda çok daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Meteoroloji verilerine göre bu ayın sonuna kadar yağışların devam edeceği, Pazar günü de Samsun ve çevresinde şiddetli yağışların olacağını göz önüne alırsak, sürücülerimizin yağışlı havalarda kesinlikle hız limitlerini düşürmeleri, aşırı hızdan kaçınmaları ve takip mesafelerini mutlaka dikkatli ayarlamaları gerekiyor. Zincirleme kazaların şehir içerisinde yüzde 90 ı yakın takipten meydana gelmektedir. Hele ki yağışlı havalarda bu mesafe daha da önemli hâle geliyor dedi.

YAYALARA ÖNCELİK
Yağışlı havalarda mutlaka yayalara geçiş üstünlüğü tanınması gerektiğini ifade eden Kavuran, Aslında kural gereği bir yaya adımını yola attığı anda durmamız gerekli. Ben tüm sürücülere, yayalara ve yolculara özellikle yoğun yağış aldığımız bu hafta boyunca dikkatli olmalarını ve özen göstermelerini öneriyorum. Hep birlikte dikkatli olduğumuzda ve kötü hava koşullarında hataları asgariye indirdiğimizde ölüm oranlarını azaltmış oluruz diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

1 Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

2 Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

3 Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

4 Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

5 Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

6 7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

7 Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı