Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Atakum Belediyesi nden Mahalle İftarı

Atakum Belediyesi, iftar buluşmaları ve iftar vakti ile sahur vakti arasında Yalı Kafe’de düzenlediği etkinlikler ile Atakumlulara keyifli Ramazan akşamları yaşatmaya devam ediyor

Atakum Belediyesi nden Mahalle İftarı

Sarıyusuf, Kulacadağ, Köselli, Çatmaoluk ve Sarayköy mahallelerinin katılımıyla Çatmaoluk mahallesinde kurulan iftar sofrasına vatandaşlar yoğun katılım sağladı. İftara Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin, Atakum Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

İftar yemeği sonrası konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan ayını en güzel şekliyle yaşadıklarını ifade ederek, “Ramazan ayının maneviyatı, birlik ve beraberlik duygusunu en güzel şekilde ilçemizde yaşıyoruz. Aynı iftar sofralarında buluşuyor, ekmeklerimizi bölüşüyoruz. Allah ağzımızın tadını, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bir yandan belediyecilik anlamında en iyi çalışmaları ortaya koyarken, öte yandan sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getiriyoruz. Atakum İlçesi her geçen gün daha da güzelleşiyor. Buna en büyük desteği Atakumlular veriyor” dedi.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin ise, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ederek, “Atakum İlçesindeki değişimi ve gelişimi gördükçe mutlu oluyor, gurur duyuyorum. Bu akşam iftar için bir araya geldiğimiz Çatmaoluk mahallesinin yolları buna en güzel örneklerden birisi. Başkan Taşçı’ya hem böyle anlamlı buluşmaları için hem de bize gurur duyduran çalışmalarından dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftar ve sahur vakitleri arasında Yalı Kafe’de sürdürülen Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Etkinlik kapsamında tiyatro, illüzyon, çocuk oyunları, Türk Sanat ve Halk Müziği dinletileri gerçekleştiriliyor. Dün akşam etkinliklerde TRT Ankara Türk Halk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Nihal Koca da sahneye çıkarak Samsunlulara unutulmaz bir türkü resitali sundu. Başkan Taşçı, başarılı yorumcu Nihal Koca’ya mini konserin ardından teşekkür ederek adına Atakum İlçesine dikilen fidanı temsilen belge verdi.

AtakumEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Haydi Samsun

3 Haydi Samsun

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunsporun en büyük gücü stat

5 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Safları belli etmek

6 Safları belli etmek!..

Sıra Samsunspor taraftarında

7 Sıra Samsunspor taraftarında

Samsun esnafı 2016da krediye saldırdı

8 Samsun esnafı 2016'da krediye saldırdı

Trabzonspora coşkulu karşılama

9 Trabzonspor'a coşkulu karşılama

20 Emniyet Mensubundan 5i Fetöden Tutuklandı

10 20 Emniyet Mensubundan 5'i Fetö'den Tutuklandı