Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Şeytanca av

Samsun da bir balıkçı, şeytanca bir yöntemle, yakaladıktan sonra ağızlarına ip bağladığı 12 yayın balığını av yasağı bittikten sonra çıkarmak için ırmak sularına bıraktı. Vezirköprü de ise bir balıkçı tuttuğu sazanları canlı canlı istif etti.

Şeytanca av

Gıda Tarım ve Hayvancılık (GTH) İl Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimler sırasında, Ayvacık ta bir balıkçının yakaladığı yayın balıklarını ağızlarından ip geçirerek, av yasağı bittiğinde ırmaktan çıkarmak üzere suya bıraktığını belirledi.

12 YAYIN KURTARILDI
Ayvacık Hasan Uğurlu Baraj Gölü nde kontrol yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ne bağlı ekiplerin, bir balıkçının yakaladığı yayın balıklarını ağızlarından iple bağlayarak suya bıraktığını tespit etti. Harekete geçen ekipler, 12 yayın balığını iplerden kurtararak ırmağa bıraktı. Şeytanca yöntemle balıkları ağızlarından delerek iple bağlayan balıkçının ihtiyaç oldukça ya da av sezonu açıldığında balıkları ırmaktan kolayca çıkarmak için böyle bir uyanıklık yaptığı tahmin ediliyor.

TARLAYA SAZAN EKTİ
Denetim ekipleri Vezirköprü Altınkaya Barajı nda da bir balıkçının yakaladığı sazan balıklarını çeltik tarlasındaki su birikintilerinin içine bıraktığını belirledi. Ekipler, çeltik tarlasındaki sazan balıklarını tek tek toplayarak yeniden ırmağa atarken, olayla ilgili inceleme başlatıldığı kaydedildi.

İLK KEZ KARŞILAŞIYORUZ
Böyle bir durumla ilk kez karşılaşdıklarını belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, İç sularda 15 Nisan - 30 Haziran arasında avlanma yasağı var. Bizler de denetimlerimizi sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. Özellikle Ayvacık Hasan Uğurlu ve Vezirköprü Altınkaya Barajları nda balık popülasyonunu artırmak için denetimler daha sıkı bir şekilde yapılıyor. Ayvacık ta bir balıkçının yakaladığı balıkları iple bağlayarak suya bıraktığını tespit ettik. Yine Altınkaya Barajı nda bir balıkçımız da yakaladığı sazan balıklarını çeltik tarlalarında oluşan su birikintilerinin içine salmış olduğunu gördük. Bu şekilde belirli periyotlarda balık sevkiyatı yapmayı amaçlamış ve kendisine kaçak avlanma durumu oluşturmuş dedi.

KAÇAK AVLANMA AZALDI
Bu tür kaçak avlanmaların Jandarma ekipleri ile birlikte yürüttükleri denetimlerle önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Güven, Zaman zaman bu tür durumlarla karşılaşsak da yaptığımız denetimler sonrası kaçak avlanmada azalma meydana geldi. Aldığımız ihbarları anında değerlendiriyoruz. Müdürlüğümüze yeni alınan hızlı kontrol teknemiz ile de işimizi daha iyi yapıyoruz diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

7 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

YANLIŞLIKLAR

8 YANLIŞLIKLAR...

Samsun Limanının tarihi yazılacak

9 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

10 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı