Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

O eski Ramazanlar Atakum da yaşanıyor

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Nerede o eski Ramazanlar diyenler için, nostaljik düzeyde bir Ramazan etkinliği hazırladık. O eski Ramazanlar, Atakum da yaşanıyor dedi

O eski Ramazanlar Atakum da yaşanıyor

Atakum Belediyesi nin mahallelerde gerçekleştirdiği iftar buluşmaları, vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde devam ediyor. İlçe merkezinde 35 kilometre uzaklıktaki Erikli Mahallesi nde kurulan dev iftar sofrası, Erikli, Kabadüz, Elmaçukuru, Aslandamı ve Yeşiltepe mahallelerinin sakinlerini biraraya getirdi. İftara, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi Meclisi üyeleriyle mahalle muhtarları da katıldı.

GECE GÜNDÜZ DEMİYORUZ
Görevde 15 ayı geride bıraktıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu sürece önemli çalışmalar sığdırıldığını kaydederek, “Hizmet için çıktığımız bu yolda 15 ayı geride bıraktık. Bu sürece önemli çalışmalar sığdırdık. Seçimlerin ardından 28 köyün mahalle olması ve mahalle sayımızın 56’ya çıkması sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Hiç durmadan duraksamadan, gece gündüz demeden hem eski mahallelerimizin hem de yeni mahalle olan yaşam alanlarımızın güzelleşmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

NOSTALJİK RAMAZAN
Ramazan ayı süresince gerçekleştirilen iftar buluşmalarına ve Yalı Kafe’deki etkinliklere gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Taşçı şunları söyledi: “Nerede o eski Ramazanlar diyenler için, nostaljik düzeyde bir Ramazan etkinliği hazırladık. Yalı Kafe’de iftar ve sahur vakitleri arasında gerçekleştirilen ve Ramazan Ayı süresince devam edecek bu etkinliklere gösterilen ilgiye teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu akşam olduğu gibi mahallelerimizde gerçekleştirilen iftar buluşmalarına da aynı ilgi gösteriliyor. Amacımız, Ramazan ayını en güzel şekilde yaşamaktı. Çok şükür Atakum İlçesi nde en güzel şekilde yaşıyoruz.” 

MÜSLÜMANLAR ZULÜM ALTINDA
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, dünyanın bir çok ülkesinde Müslümanların Ramazan ayını zulüm altında yaşadığını ifade ederek, “Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın öncülüğünde güzel bir iftar buluşmasında bir araya geldik. Bizler bugün birlik ve beraberliğimizi en güzel şekliyle yaşarken dünyada birçok Müslüman ülkede aynı şey yaşanmıyor. Onlar için bol bol dua edelim. Müslüman kardeşlerimiz için dua edelim. Allah bize sağladığı birlik ve beraberliği o kardeşlerimize de sağlasın inşallah. Bu akşam iftar sofranızda bizlere de yer verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucunun babaevinde hüzünlü bekleyiş

1 Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucu'nun babaevinde hüzünlü bekleyiş

Bakan Soylu Diyarbakırda STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

2 Bakan Soylu Diyarbakır'da STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

KYKda Voleybol Heyecanı Başladı

3 KYK'da Voleybol Heyecanı Başladı

Gümüşhanede organik arıcılığa destek devam ediyor

4 Gümüşhane'de organik arıcılığa destek devam ediyor

Bursada FETÖPDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

5 Bursa'da FETÖ/PDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

Kulüpler hentbol heyecanı başladı

6 Kulüpler hentbol heyecanı başladı

Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırımın Mevlidine Katıldı

7 Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırım'ın Mevlidine Katıldı