Hayalleri gerçek oldu

Samsun da tek başına ayakta durmakta ve yürümekte güçlük çeken 11 yaşındaki Emir Karapıçak, gördüğü 7 aylık fizik tedavisi sonucunda başkasından destek almadan yürümeyi başardı

Hayalleri gerçek oldu

Samsun un İlkadım İlçesi’nde yaşayan 5 inci sınıf öğrencisi Emir Karapıçak, erken doğuma bağlı olarak kas ve iskelet istemindeki problem nedeniyle tek başına ayakta durmakta ve yürümekte güçlük çekti. Başka birisinden aldığı destekle ayakta duran ve dizlerini bükerek yürüyebilen Emir in ailesi, çocuklarını 7 ay önce Samsun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne götürdü. Emir Karabıçak, Çocuk Rehabilitasyon Ünitesi’nde Fizyoterapist Dilek Kır tarafından fizik tedavi görmeye başladı. 7 aylık tedavi sonucunda destek almadan tek başına yürümeye başladı. 

GÖRENLER ÇOK ŞAŞIRDI
Emir Karapıçak, daha önce annesinin elini tutarak zorla yürüyebildiğini ve sürekli düştüğünü söyleyerek, Arkadaşlarımla oyun oynayamıyordum. Topa çok iyi vuramadığım için önceden futbolu hiç sevmiyordum. Şimdi yürüyebildiğim için artık futbolu seviyorum. Kendimi böylece kanıtladım. Tedavi sırasında zorlandığım zamanlar oldu ama hırs yaptım. Hep iyi olacağımı düşündüm. Arkadaşlarımla oyun oynayıp koşabileceğimi hayal ettim. Artık tek başıma yürümeye başladım beni gören arkadaşlarım çok şaşırdı dedi.

TEK BAŞINA BAŞARDI 
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Çeçen, Hastamız bize ilk başvurduğunda ciddi anlamda ayakta durmakta ve yürümekte güçlük yaşıyordu. Muayenesinde özellikle dizlerini bükerek destekle yürümeye çalıştığını gördük. Rahatsızlığı doğumsal bir durum. Süregelen bir problem. 7 aylık bir tedavinin sonrasında Emir, bağımsız tek başına yürümeyi başardı diye konuştu. 

ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUM
Anne 42 yaşındaki Döndü Karapıçak ise erken doğum nedeniyle oğlunun ilk dönemde yürüyemediğini sonradan kendisinden destek alarak ayakta durup adım atabildiğini belirterek, Oğlumu sürekli ben gezdiriyordum. Bazen sırtımda taşıdığım bile oluyordu. Okula getirip götürüyordum. Okulda dersi bitene kadar bekliyordum. Şimdi oğlum fizik tedavi sonrasında tek başına yürümeye başladı. Şimdi çok mutluyum. Başkalarının çocuklarını kendi kendilerine yürüyüp gezdiklerini gördüğümde çok imreniyordum. Artık oğlum da bunu yapabiliyor diye konuştu.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Terör listesinde 5 Karadenizli

2 Terör listesinde 5 Karadenizli

Samsun'da nefes aldıracak proje

3 Samsun'da nefes aldıracak proje

Samsun masum sayılır

4 Samsun masum sayılır...

Sifakis hırslandı

5 Sifakis hırslandı

Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

6 Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

7 Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

Samsunspor'da iç saha özlemi

8 Samsunspor'da iç saha özlemi

Samsunspor yerinde saydı

9 Samsunspor yerinde saydı

Samsunspor'da yüzler gülüyor

10 Samsunspor'da yüzler gülüyor