Samsun sahili tahrip ediliyor

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, sahil düzenleme çalışmalarının, çevreyi tahrip ettiğini ve vatandaşın sahil kullanımını kısıtladığını söyledi

Samsun sahili tahrip ediliyor

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, geçmişte Kurupelit ten Taflan a kadar olan kısımda daha geniş bir kumsal alanı olduğunu, ancak Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından son dönemde yapılan sahil düzenleme çalışmalarının, çevreyi tahrip ettiğini ve vatandaşın sahil kullanımını kısıtladığını söyledi.

SAHİLLER VATANDAŞIN
Memişoğlu, Sahil kullanımının kent ve bölge halkına tahsis edilmesi, çalışma yapılması tabii ki yerel yönetimlerin ve kamu kurumlarının görevi. Çünkü anayasadaki hükümlere ve kıyı kanuna göre vatandaşın sahili özgürce kullanma hakkı ve sahilin vatandaşa engel tanıkmaksızın tahsis edilmesi gerekliliği ve zorunluluğu var. Ancak, bunu sağlamak adına sahilde birtakım düzenlemeler yapılırken tahrip edilmesini gerektirecek bir husus ve gerekçe değil diye konuştu.

DOĞRU BULMUYORUZ
Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Son dönemde yapılan çalışmalar tamamen sahilin tahip edilmesi ve oradaki doğal yapının ortadan ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar. Bu düzenlemeyi oluşturabilmek adına, orada yapılan dolgu çalışmaları büyük bir tahribata yol açmış ve sahil kullanımını geçmişe göre büyük oranda kısıtlamıştır. Artık denize girebilmek için Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen merdivenleri kullanmak gerekiyor. Bu uygulamayla, Geçmişte istediğin yerden girebiliyordun ama bundan sonra benim istediğim yerden, benim koyduğum merdivenlerden denize girebilirsin deniliyor. Geçmişte vatandaş istediği yerde dilediği gibi denize girip, orada güzel vakit geçirebiliyordu. Fakat şu anda istediği yerden denize giremiyor. biz bunu doğru bulmuyoruz.  

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

1 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunsporda Davy Angan tamam

3 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

4 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Samsunspordan Tshibumbu bombası

5 Samsunspor'dan Tshibumbu bombası

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunda 2 kişi araç içinde ölü bulundu

7 Samsun'da 2 kişi araç içinde ölü bulundu

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

8 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

9 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunda silahlı suç çetesine operasyon 20 gözaltı

10 Samsun'da silahlı suç çetesine operasyon: 20 gözaltı