Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

İşadamı Rıza Sarraf ın otomobiline tekme attıkları ve kendisini tehdit ettikleri iddia edilen 3 kardeşin 5 er yıl hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı.

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

İstanbul Adalet Sarayı nda bulunan 45. Asliye Ceza Mahkemesi nde görülen ilk duruşmaya Tehdit ve Mala zarar vermek suçundan 10 ar aydan 5 er yıla kadar hapisleri istenen 3 tutuksuz sanık kardeş katıldı.

“SARRAF IN ARACINDA 3 ADET EZİK MEYDANA GELMİŞ
Hakim, 2 sayfalık iddianameyi okuduktan sonra, tutulan tutanağa göre şikayetçi Rıza Sarraf ın Mercedes inde 3 adet hasar (ezik) meydana geldiğini belirtti. 

“ARACIN SİRENLERİ ÖTMEYE BAŞLADI
Sanık Sinan S., şikayetçi Rıza Sarraf ın aracında plaka olmadığını savunarak, “Biz 3 kardeş eve doğru gidiyorduk. Aracın yanından geçerek eve ilerlerken, aracın sirenleri ötmeye başladı. Dönüp bakmak zorunda kaldık. Araca yaklaştığımızda araç hemen bulunduğu yerden uzaklaştı. Aracın içindekileri görmedik. Araca zarar vermedik. Yaklaşık yarım saat sonra aynı araç bu defa plaka takılı vaziyette geldi. Arkasında da camları koyultulmuş bir araç daha vardı. Araçtan inen kişiler polis olduklarını söylediler. Ben araçtaki müşteki Rıza Sarraf ı görmedim. Polis, Mercedes teki kişinin Rıza Sarraf olduğunu söyledi. Korumalar olayın yanlış anlaşıldığını söyleyip, özür dileyerek ayrıldılar. Ertesi gün de Asayiş Şube den ifade vermek için çağrıldık. Ne müştekiyi ne de yanındaki diğer şahısları tehdit etmiş değiliz. Aramızda husumet de yoktur dedi.
Sanık Sinan S., Rıza Sarraf ın aracına kesinlikle tekme atmadığını söyleyerek, beraatini istedi. 

“SARRAF IN İFADELERİ YANLIŞ VE YALANDIR
Sanık Serkan S. de, “Şikayetçi Rıza Sarraf ın ifadeleri yanlış ve yalandır. Müştekiyle bir işimiz olmadı, olamaz. Biz 3 kardeş aynı şirkette çalışıyoruz. Olay anında şikayetçiyi tehdit etmedim, aracına da zarar vermedim diye konuştu.
Diğer sanık Servet S. de suçlamaları reddetti. 

SARRAF ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ 
Hakim, Rıza Sarraf ın mahkemeye avukatı aracılığıyla dilekçe sunduğunu ve şikayetinden vazgeçtiğini açıkladı. Hakim, Sarraf ın dilekçesinde “Ben şikayetçi değilim dediğini belirtti.
Hakim, Rıza Sarraf şikayetinden vazgeçtiği için davanın sadece “Tehdit suçundan görülmesine devam edileceğini vurgulayarak, 3 tanığın dinlenmesine karar verdi ve duruşmayı Kasım ayına erteledi. 

3 SANIĞIN 5 ER YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle gelişti: 
Geçen yıl otomobille Fatih Sultan Mehmet Köprüsü nden Baltalimanı na doğru giden Rıza Sarraf ın şoförü, Hasret Sokak ta geride kalan korumaların aracını beklemeye başladı. Bu sırada şüpheliler Sinan S., Serkan S. ve Servet S. otomobillerinden inerek Sarraf ın aracının camını tıklattı. 3 kardeş daha sonra rakip firmaya ait olduğunu ve kendilerini takip ettiğini savundukları araca tekme ve yumrukla hasar verdi. Rıza Sarraf ı da, Hasımlarımız var. Biz milliyetçiyiz. Adamı vururuz diye tehdit etti. 3 kardeş hakkında “Mala zarar vermek ve Tehdit suçlarından 10 ar aydan 5 er yıla kadar hapis cezası isteniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

1 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

2 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

3 Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

Mehdi Eker  Lordlar Kamarası, Sizi şimdi anladık dedi

4 Mehdi Eker: 'Lordlar Kamarası, 'Sizi şimdi anladık' dedi'

Bir gözaltı ve bir gerçek

5 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Beşiktaşın 114 kuruluş yıldönümü Kuşadasında kutlandı

6 Beşiktaş'ın 114. kuruluş yıldönümü Kuşadası'nda kutlandı

İstanbulda FETÖ Operasyonu

7 İstanbul'da FETÖ Operasyonu

AK Parti milletvekili Savaş, Kuşadasında referandum çalışmasına katıldı

8 AK Parti milletvekili Savaş, Kuşadası'nda referandum çalışmasına katıldı

Yönetim sessiz taraftar tepkili

9 Yönetim sessiz taraftar tepkili

AK Partili kadınlara saksı atıldı

10 AK Partili kadınlara saksı atıldı