GELECEK GÜZEL OLACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, hükümetin Samsun’a yaptığı yatırımların, kenti çok kısa zamanda daha güzel bir geleceğe taşıyacağını belirterek, “İlklerin kenti Samsun, Türkiye’nin sayılı illeri arasındaki yerini alacaktır” dedi

 GELECEK GÜZEL OLACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ülke meselelerini çözecek yeni bir hükümetin kurulması için iyi niyet ve samimiyetle hareket edeceklerini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, Samsun a ve ülkeye hizmet yolunda istikrarın önemine işaret etti. 

BELİRSİZLİĞE DÜŞMEYİZ
Hükümet kurma konusunda, AK Parti nin muhatapları ile karşılıklı saygı içinde olacaklarını dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, AK Parti olarak 2002 yılında girdiğimiz ilk seçimden bugüne kadar Türkiyemizi hiç bir zaman hükümetsiz bırakmadık. Türkiyemizin kazanımlarını, kalkınmamızı ve milletimizin birikimini hiç bir belirsizliğe düşürmeyiz. Biz, AK Parti olarak hükümet kurma konusunda da milletimizin bizlere verdikleri irade ile üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Bizlere her zaman güvenen aziz milletimiz bundan emin olsun diye konuştu.

SAMSUN UN HİZMETKARIYIZ
Samsunlu hemşehrilerine de seslenen Bakan Kılıç, “AK Parti olarak bu güne kadar yaşanan 3 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile en son 7 Haziran Milletvekilliği genel seçimlerinde de Samsun, AK Parti’ye en fazla desteği veren iller arasında yer alıyor. Sizlerin desteğiyle yolumuza devam edeceğiz. Hep durmak yok yola devam diyerek ülkemize, Samsunumuza hizmetkar olmayı kendimize hedef yaptık. Çünkü biz söylediklerimizi yapıyoruz, söylemediklerimizi değil, yapamayacaklarımızı değil, yapacaklarımızı ve bugüne kadar yaptıklarımızı söylüyoruz. Böyle oldu, böyle olmaya da devam edecek” diye konuştu.

MARKA ŞEHİR OLDU
AK Parti iktidarları olarak Samsun a her alanda, çok büyük yatırımlar yaptıklarına dikkati çeken Bakan Kılıç, şöyle konuştu: “Samsun, Karadeniz Bölgesi nde de ayrı bir yere sahip. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın Samsun a dair ilgisi, sevgisi en üst düzeyde. Biz birlik ve beraberlik içinde şehrimizi her zaman ileriye taşıma noktasında çaba sarf ediyoruz. Samsunlu hemşehrilerimizin bizi motive etmesinin de bunda büyük rolü var.  Ben, Samsunlu hemşehrilerimin yapılan tüm yatırımlara ve tesislere en iyi şekilde sahip çıkacağına eminim. Samsun, ‘Yeni Türkiye’ yolunda marka şehirlerden biri haline geldi. Hedefimiz, Samsun u ülkemizin kuzey-güney ve doğu-batı eksenlerinde oluşacak uluslararası koridorlarında başlangıç noktası yapmak. Ülkesinin ve milletinin çıkarlarını her daim önceleyen kıymetli hemşerilerim, ilkleri yaşamayı fazlasıyla hak ediyor.  Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan Samsun, 2017 yılında da yine önemli bir  organizasyon olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na da ev sahipliği yapacak. Samsun, birçok farklı projede ve yatırımda kendine yakışır şekilde farklı noktalara gelmiş ve bu ilerleme de tüm hızıyla devam edecektir.”

BÜYÜK İŞLER OLACAK
Gençlik ve spor alanlarındaki yatırımlarda geçmiş dönemlere kıyasla bir devrim yaşandığını belirten Bakan Kılıç,  Gençlik ve Spor Bakanlığı nın, Samsun genelinde hayata geçirdiği, inşası devam eden ve şu an proje aşamasında olan yatırımların toplam maliyetinin bugüne kadar 450 milyon TL’yi geçtiğini ifade etti. Bakan Çağatay Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığı nın Türkiye nin dört bir yanında devam eden yatırımları arasında Samsun’un özel bir yeri bulunduğunu belirterek şunları söyledi: İnşası devam eden tesislerle birlikte, proje aşamasındaki yatırımların da hayata geçmesiyle marka şehir Samsun, gençlik ve spor alanlarında Türkiye nin değerini daha da artıracak şehirlerinden biri olmaya devam edecektir. Samsunlu hemşehrilerim, Samsun un gelecekte de çok büyük işlerin şehri olacağından emin olsunlar. Durmak yok yola devam.”

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

1 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

3 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'a sağanak yağış uyarısı

4 Samsun'a sağanak yağış uyarısı

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

5 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını

6 Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını

Samsun Çarşamba Havalimanı'na zorunlu iniş

7 Samsun Çarşamba Havalimanı'na zorunlu iniş

Kaybedersek canımız yanar

8 Kaybedersek canımız yanar

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

9 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da korkutan kaza: 2 yaralı

10 Samsun'da korkutan kaza: 2 yaralı