Dönmez: Hedef Tuttu Ancak, Keskin Düşüşler Yaşayabiliriz

Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez, Haziran ayı için belirledikleri bin 400 ünite kan bağışının üzerine çıkarak toplam bin 640 ünite kan bağışı topladıklarını söyledi.

Dönmez: Hedef Tuttu Ancak, Keskin Düşüşler Yaşayabiliriz

Ordu’da 2015 yılı kan bağışları devam ediyor. Kan Bağış Merkezi tarafından Haziran ayı için belirlenen kan bağış hedefi geçildi. Haziran ayı için kan bağış hedefi Ramazan ayınında etkisi düşünülerek bin 400 olarak belirlendi. Haziran ayının tamamlanması ile birlikte hedef aşılarak bin 640 ünite kan bağışı yapıldı. Bu sonuçla birlikte Ordu Kan Bağış Merkezi Ocak, Şubat ve Mart aylarından sonra Haziran ayında da belirlediği hedefi geçmiş oldu.

Haziran ayı ve ilk 6 aylık kan bağış hedeflerini geçtikleri için mutlu olduklarını belirten Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez, Haziran ayında bin 400 olan hedefimizi geride bırakarak bin 640 ünite kan topladık. Bu sonuçlarla birlikte 10 bin ünite olan ilk 6 ay hedefimizi de aşarak yüzde 3’lük bir artışla 10 bin 274 ünite kan toplamış olduk dedi.

RAMAZAN AYINDA KESKİN DÜŞÜŞLER YAŞAMAK İSTEMİYORUZ

Haziran ayında gerçekleşen hedefin yanıltıcı olmaması gerektiğini ve büyük bir oranın Ramazan ayı öncesi toplandığını ifade eden Dönmez, Haziran ayı hedefimizi geçmemizdeki en büyük etken Ramazan ayı gelmeden önce toplanan kan miktarlarıydı. Ramazan ayı bizi olumsuz etkiliyor. Biz genellikle gün içerisinde niyetli kişilerden açlığında verdiği durum karşısında kan bağışı yapılmasında temkinli davranıyoruz. Temmuz ayının ilk 20 gününde Ramazan ayının devam etmesine bağlı olarak, kan bağışında azalmalar yaşanacağını düşünüyoruz. Bu sebeple Temmuz ayı hedefimizi de bin 400 olarak belirledik. Temmuz ayında keskin düşüşler bekliyoruz ancak bu yüzde 70-80’lere varmamasını ümit ediyoruz. İnşallah hedefimize ulaşabiliriz. Gün içerisinde gezici ekiplerimiz olmasa da niyetli olmayan kişiler kan bağış merkezlerimize gelerek kan bağışında bulunabilirler. Ancak iftar ve sahur arası şehrin belli noktalarında ekiplerimizi görevlendirerek kan bağışını arttıracağımızı düşünüyorum diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

2 Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

3 Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

4 Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

Samsun'da adliyeye silahlı saldırı anonsu polisi alarma geçirdi

5 Samsun'da adliyeye silahlı saldırı anonsu polisi alarma geçirdi

Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

6 Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret