Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

HUZUR OPERASYONU

Diyarbakır polisi merkeze bağlı Sur ilçesinde, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla asayiş, güven ve huzur uygulaması yaptı.

HUZUR OPERASYONU

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez Bağlar ve Yenişehir ilçesindeki huzur ve güven uygulamasını bu kez Sur ilçesinde gerçekleştirdi. Uygulama öncesi polisler, Bağlar ilçesinde bulunan Diyarbakır il Emniyet Müdürlüğü binasında toplandı. Uygulamada, motorlu yunuslar, özel harekat, terörle mücadele, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı hırsızlık, ahlak, yankesicilik ve dolandırıcılık ile narkotimler ve çevik kuvvet ekipleriyle birlikte toplam 850 polis yer aldı. Uygulama yapan ekiplere, motorlu yunuslar, zırhlı araçlar ve Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) destek verdi.
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü binasında toplanan ve uygulamaya katılacak olan polislere konuşan Asayişten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat İbrahim Yavuz, uygulamaya katılan polislerin birçoğunun gündüzden fedakarlık ettiğini söyledi. Yavuz, “Polisliğin çok zor bir meslek olduğunu bilerek seçtiniz. Daha önce Bağlar ve Yenişehir ilçelerindeki uygulamalara katıldınız. Son derece verimli sonuçlar elde ettik. Esrar maddesi ve silah gibi malzemeler ele geçirdik. Halkımızdan bunun geri dönüşümünü alıyoruz. Suçlu dahi olsa bizim insanımız olduğunu unutmayın. Kötüleri iyilerin arasından temizlemektir amacımız” dedi.
Ekiplere yapılan konuşmanın ardından uygulamayı yöneten Asayişten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat İbrahim Yavuz, konvoy halinde polislerle birlikte Sur ilçesine hareket etti. Oluşturulan 15’şerli gruplara özel hareket polisleri öncülük etti. Cadde ve sokaklara giren ekipler, şüpheli tüm şahısları durdurarak kimlik ve üst araması yaptı. Aramalar sırasında bir kahvehaneye giren ekipler, tombala oynayanları suçüstü yakaladı.
Sur ilçesinde saat 22:30’da başlayan uygulama gece saat 01:30’da sona erdi. Ekipler, uygulama sırasında 2 adet ruhsatsız silah ve çok sayıda fişek ile aranan 5 şahısı yakaladı. Ayrıca uygulamalarda tombala oynatan 3 işyerine ise adli işlem yapıldı.
Uygulamanın ardından Asayişten sorumlu il Emniyet Müdür Yardımcısı Murat İbrahim Yavuz, polis memurlarına teşekkür ederek, 2 ruhsatsız silah aranan 5 şahısın yakalandığını ve 3 işyerine işlem yapıldığını ifade etti.



EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

İyi seyirler

4 İyi seyirler...

Samsunspordan gollü prova

5 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

6 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

7 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Yönetim Kalparla görüştü mü

8 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

10 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı