80 GEÇERSİZ OY ÇIKACAK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis te düzenlediği grup toplantısı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 80 GEÇERSİZ OY ÇIKACAK

Meclis Başkanının salt çoğunlukla seçilememesi halinde, gerçekleştirilecek 4 üncü turda MHP nin adayı olmadığı takdirde, parti adına 80 geçersiz oy kullanılacağını açıklayan Bahçeli; 4 üncü turda kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız. 80 milletvekili de orada olacak. Diyeceksiniz ki iki adayın dışında oy pusulasında isim yok. O zaman ne yapacaksınız 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir dedi.

TUR HANGİSİ OLURSA OLSUN DESTEK DEVAM EDECEKTİR  
Kaçıncı tur olursa olsun kendi Meclis başkanı adaylarına destek vereceklerini ifade eden Bahçeli, 276 salt çoğunluktan bir sonuç çıkmazsa en fazla oy almış iki aday yarışmaya devam edecek. Muhtemelen de bugün sonuçlanmış olacak. MHP, değerli bir şahsiyeti aday olarak göstermiştir. MHP nin değerli milletvekilleri kararlı bir şekilde 80 oyla desteklerini ortaya koymuştur. Bu destek devam edecektir. Tur hangisi olursa olsun destek devam edecektir diye konuştu.

MECLİS E GİRECEĞİZ VE KENDİ ADAYIMIZA OYLARIMIZI KULLANACAĞIZ
MHP nin son turda çekimser kalma gibi bir kararın olup olmayacağı sorulan Bahçeli, Bu destek devam edecektir demek, eğer salt çoğunlukla seçilmeyecek ise o zaman 4 üncü turda MHP, TBMM Genel Kurulu nda olacaktır. MHP nin siyaset anlayışı ve ilkelerinde Meclis i terk etme, Meclis e girmeme gibi bir anlayış yoktur. Meclis e gireceğiz ve kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız ifadelerini kullandı.

80 TANE GEÇERSİZ OY ÇIKACAK
Meclis Başkanının AK Parti den seçilmesinin muhalefet partileri açısından başarısızlık olarak yorumlanıp yorumlanmayacağı sorulan Bahçeli, Bunu, onlara sorunuz. Niye muhalefet bir başarısızlıkla nitelendirilsin? Bu bir seçimdir. Herkes iradesini ortaya koyacaktır. MHP nin iradesi budur. 4 üncü turda kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız. 80 milletvekili de orada olacak. Diyeceksiniz ki iki adayın dışında oy pusulasında isim yok. O zaman ne yapacaksınız 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir. Bunun manası odur şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Lime lime doğrandık

3 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

4 Sakata geldik

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

7 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

8 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

9 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

10 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü