80 GEÇERSİZ OY ÇIKACAK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis te düzenlediği grup toplantısı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 80 GEÇERSİZ OY ÇIKACAK

Meclis Başkanının salt çoğunlukla seçilememesi halinde, gerçekleştirilecek 4 üncü turda MHP nin adayı olmadığı takdirde, parti adına 80 geçersiz oy kullanılacağını açıklayan Bahçeli; 4 üncü turda kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız. 80 milletvekili de orada olacak. Diyeceksiniz ki iki adayın dışında oy pusulasında isim yok. O zaman ne yapacaksınız 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir dedi.

TUR HANGİSİ OLURSA OLSUN DESTEK DEVAM EDECEKTİR  
Kaçıncı tur olursa olsun kendi Meclis başkanı adaylarına destek vereceklerini ifade eden Bahçeli, 276 salt çoğunluktan bir sonuç çıkmazsa en fazla oy almış iki aday yarışmaya devam edecek. Muhtemelen de bugün sonuçlanmış olacak. MHP, değerli bir şahsiyeti aday olarak göstermiştir. MHP nin değerli milletvekilleri kararlı bir şekilde 80 oyla desteklerini ortaya koymuştur. Bu destek devam edecektir. Tur hangisi olursa olsun destek devam edecektir diye konuştu.

MECLİS E GİRECEĞİZ VE KENDİ ADAYIMIZA OYLARIMIZI KULLANACAĞIZ
MHP nin son turda çekimser kalma gibi bir kararın olup olmayacağı sorulan Bahçeli, Bu destek devam edecektir demek, eğer salt çoğunlukla seçilmeyecek ise o zaman 4 üncü turda MHP, TBMM Genel Kurulu nda olacaktır. MHP nin siyaset anlayışı ve ilkelerinde Meclis i terk etme, Meclis e girmeme gibi bir anlayış yoktur. Meclis e gireceğiz ve kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız ifadelerini kullandı.

80 TANE GEÇERSİZ OY ÇIKACAK
Meclis Başkanının AK Parti den seçilmesinin muhalefet partileri açısından başarısızlık olarak yorumlanıp yorumlanmayacağı sorulan Bahçeli, Bunu, onlara sorunuz. Niye muhalefet bir başarısızlıkla nitelendirilsin? Bu bir seçimdir. Herkes iradesini ortaya koyacaktır. MHP nin iradesi budur. 4 üncü turda kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız. 80 milletvekili de orada olacak. Diyeceksiniz ki iki adayın dışında oy pusulasında isim yok. O zaman ne yapacaksınız 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir. Bunun manası odur şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil Traktöre çarptı 1 Yaralı

1 Otomobil Traktöre çarptı: 1 Yaralı

Ege Denizide 40 büyüklüğünde deprem

2 Ege Denizi'de 4.0 büyüklüğünde deprem

Kapadokyada Azeri rüzgarı esti

3 Kapadokya'da Azeri rüzgarı esti

PYD, köye havan topu ile saldırdı 15 yaralı

4 PYD, köye havan topu ile saldırdı: 15 yaralı

Karamanda pencereden düşen genç kız hayatını kaybetti

5 Karaman'da pencereden düşen genç kız hayatını kaybetti

Aç kalan ayı çöpte yiyecek aradı

6 Aç kalan ayı çöpte yiyecek aradı

Kereste atölyesinde korkutan yangın

7 Kereste atölyesinde korkutan yangın

Alkollü sürücü aracıyla kanala düştü

8 Alkollü sürücü aracıyla kanala düştü